Ten Hag looft United-verdediging na gelijkspel bij Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is blij met het verdedigende optreden van Manchester United na het gelijkspel bij Aston Villa (0-0). "Je bent natuurlijk alleen echt blij met een zege, maar we behalen ons vierde clean sheet van het seizoen. Dat is goed. Ook aan de bal waren we dominant, maar we creëerden niet zoveel als in andere wedstrijden. De verbinding tussen de voorhoedespelers was er niet", reageerde de onder grote druk verkerende Nederlander voor de camera van Viaplay.
Het naar de veertiende plaats afgezakte United incasseerde in de afgelopen twee duels met Porto (3-3) en Tottenham Hotspur (0-3) zes doelpunten. Tegen Villa koos Ten Hag voor centrale verdedigers Harry Maguire en Jonny Evans in plaats van Matthijs de Ligt en Lisandro Martínez. De Ligt mocht halverwege wel invallen voor de geblesseerde Maguire.
"Ze speelden alle drie heel goed vandaag. Er was een goede organisatie en communicatie. Maar ook de aanvallers leverden op dat vlak een goede bijdrage", aldus Ten Hag.
Britse media gingen ervan uit dat na het duel met Villa een besluit zou vallen over de toekomst van Ten Hag bij United, dat de slechtste competitiestart beleeft sinds 1989. De Nederlander houdt er zelf rekening mee dat hij ook na de interlandperiode nog trainer is van United. "Ik laat de spelers gaan en hoop dat ze een goede tijd hebben en fit blijven. Als ze terugkomen, gaan we er weer voor. We willen dit een succesvol seizoen maken."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden