Ten Hag looft United-verdediging na gelijkspel bij Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is blij met het verdedigende optreden van Manchester United na het gelijkspel bij Aston Villa (0-0). "Je bent natuurlijk alleen echt blij met een zege, maar we behalen ons vierde clean sheet van het seizoen. Dat is goed. Ook aan de bal waren we dominant, maar we creëerden niet zoveel als in andere wedstrijden. De verbinding tussen de voorhoedespelers was er niet", reageerde de onder grote druk verkerende Nederlander voor de camera van Viaplay.
Het naar de veertiende plaats afgezakte United incasseerde in de afgelopen twee duels met Porto (3-3) en Tottenham Hotspur (0-3) zes doelpunten. Tegen Villa koos Ten Hag voor centrale verdedigers Harry Maguire en Jonny Evans in plaats van Matthijs de Ligt en Lisandro Martínez. De Ligt mocht halverwege wel invallen voor de geblesseerde Maguire.
"Ze speelden alle drie heel goed vandaag. Er was een goede organisatie en communicatie. Maar ook de aanvallers leverden op dat vlak een goede bijdrage", aldus Ten Hag.
Britse media gingen ervan uit dat na het duel met Villa een besluit zou vallen over de toekomst van Ten Hag bij United, dat de slechtste competitiestart beleeft sinds 1989. De Nederlander houdt er zelf rekening mee dat hij ook na de interlandperiode nog trainer is van United. "Ik laat de spelers gaan en hoop dat ze een goede tijd hebben en fit blijven. Als ze terugkomen, gaan we er weer voor. We willen dit een succesvol seizoen maken."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
5 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
2 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
4 uur geleden