Ten Hag kritisch op defensie Ajax en Lang
VELSEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag was na afloop van de bekerzege van Ajax bij Telstar (3-4) vooral tevreden over de uitslag. "Vorig jaar rond deze tijd hadden we tegen Roda JC strafschoppen nodig om verder te komen. Dat is ons nu bespaard gebleven", zei hij.
Ten Hag zag goede doelpunten van Sergiño Dest (2), Jurgen Ekkelenkamp en Noa Lang. "Die doelpunten spelen we gewoon heel goed uit", zei hij. "Maar we laten de tegenstander ook tweemaal na een hoekschop scoren. En dat na die treffer uit een corner van AZ zondag. Natuurlijk spelen we met andere verdedigers maar dat mag geen excuus zijn. Profvoetbal is overleven. Dus gewoon bij je man blijven en een duel winnen."
Ten Hag was tevreden over het spel van Ryan Gravenberch en Ekkelenkamp, die beiden een kans kregen in het bekerduel "Zij hebben gedaan wat ze moesten doen", vond hij. Lang kon hem minder bekoren. Hij trakteerde zijn buitenspeler vlak voor rust zelfs op een fikse uitbrander. "Als onze aanvoerder Tadic zegt dat hij diep moet gaan, dan moet hij dat gewoon doen. Dan maakt het niet eens uit wie gelijk heeft. Noa heeft gescoord, maar zijn spel was wisselend."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
7 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
11 uur geleden