Ten Hag kritisch op defensie Ajax en Lang
VELSEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag was na afloop van de bekerzege van Ajax bij Telstar (3-4) vooral tevreden over de uitslag. "Vorig jaar rond deze tijd hadden we tegen Roda JC strafschoppen nodig om verder te komen. Dat is ons nu bespaard gebleven", zei hij.
Ten Hag zag goede doelpunten van Sergiño Dest (2), Jurgen Ekkelenkamp en Noa Lang. "Die doelpunten spelen we gewoon heel goed uit", zei hij. "Maar we laten de tegenstander ook tweemaal na een hoekschop scoren. En dat na die treffer uit een corner van AZ zondag. Natuurlijk spelen we met andere verdedigers maar dat mag geen excuus zijn. Profvoetbal is overleven. Dus gewoon bij je man blijven en een duel winnen."
Ten Hag was tevreden over het spel van Ryan Gravenberch en Ekkelenkamp, die beiden een kans kregen in het bekerduel "Zij hebben gedaan wat ze moesten doen", vond hij. Lang kon hem minder bekoren. Hij trakteerde zijn buitenspeler vlak voor rust zelfs op een fikse uitbrander. "Als onze aanvoerder Tadic zegt dat hij diep moet gaan, dan moet hij dat gewoon doen. Dan maakt het niet eens uit wie gelijk heeft. Noa heeft gescoord, maar zijn spel was wisselend."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
16 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
16 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
18 uur geleden