Ten Hag kritisch op defensie Ajax en Lang
VELSEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag was na afloop van de bekerzege van Ajax bij Telstar (3-4) vooral tevreden over de uitslag. "Vorig jaar rond deze tijd hadden we tegen Roda JC strafschoppen nodig om verder te komen. Dat is ons nu bespaard gebleven", zei hij.
Ten Hag zag goede doelpunten van Sergiño Dest (2), Jurgen Ekkelenkamp en Noa Lang. "Die doelpunten spelen we gewoon heel goed uit", zei hij. "Maar we laten de tegenstander ook tweemaal na een hoekschop scoren. En dat na die treffer uit een corner van AZ zondag. Natuurlijk spelen we met andere verdedigers maar dat mag geen excuus zijn. Profvoetbal is overleven. Dus gewoon bij je man blijven en een duel winnen."
Ten Hag was tevreden over het spel van Ryan Gravenberch en Ekkelenkamp, die beiden een kans kregen in het bekerduel "Zij hebben gedaan wat ze moesten doen", vond hij. Lang kon hem minder bekoren. Hij trakteerde zijn buitenspeler vlak voor rust zelfs op een fikse uitbrander. "Als onze aanvoerder Tadic zegt dat hij diep moet gaan, dan moet hij dat gewoon doen. Dan maakt het niet eens uit wie gelijk heeft. Noa heeft gescoord, maar zijn spel was wisselend."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
51 minuten geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
2 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
15 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
17 uur geleden