Ten Hag krijgt nog een directeur voetbal bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de clubleiding versterkt met Andy O'Boyle als plaatsvervangend directeur voetbal. Hij gaat directeur voetbal John Murtough ondersteunen bij het aansturen van de voetbalstrategie voor het eerste elftal, de jeugdopleiding en het vrouwenteam, meldt de club uit de Premier League op zijn website. O'Boyle werkte eerder bij de club als jeugdcoach. De laatste jaren had hij een hoge functie in de Premier League.
"Ik ben blij dat ik weer aan de slag kan bij Manchester United in zo'n opwindende tijd voor de club, nu het eerste elftal zich opmaakt voor een nieuwe start onder Erik ten Hag", zegt O'Boyle op de website van de club. "Het was een voorrecht om de afgelopen vijf jaar in dienst te zijn geweest van de Premier League, maar ik kan niet wachten om bij United aan de slag te gaan en mijn steentje bij te dragen aan het creëren van de juiste omgeving voor voetbalsucces."
Ten Hag is vrijwel direct na het behalen van de landstitel met Ajax aan de slag gegaan bij Manchester United. De coach heeft voor drie jaar getekend bij de club uit de Premier League, die afgelopen seizoen op een tegenvallende zesde plaats eindigde. Mitchell van der Gaag en Steve McClaren zijn op voorspraak van Ten Hag aangesteld als zijn assistent-trainers.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
9 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
13 uur geleden