Ten Hag: kleine dingen hebben grote consequenties
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag noemde de uitschakeling van Ajax in de achtste finales van de Champions League tegen Benfica "bitter". "We waren 75 procent van de speeltijd de bovenliggende partij. We hebben kansen bij elkaar gespeeld en ook defensief stond het goed. We hebben nagenoeg niets weggegeven", zei de trainer van de Amsterdammers tegen RTL7.
Ajax verloor met 1-0 van de Portugezen, die scoorden uit een vrije trap. "Kleine dingen hebben grote consequenties", aldus Ten Hag over dat moment. "Ik vond het geen vrije trap, het was te zwaar bestraft. Daarna was er miscommunicatie tussen twee spelers. We weten hoe gevaarlijk Benfica kan zijn. We hebben ze totaal geneutraliseerd, op één momentje na."
Ten Hag was grotendeels tevreden over het niveau dat Ajax haalde. "Je kunt niet zeggen dat de vorm ontbreekt. Het moet ook meezitten. De laatste pass, de laatste aanname, moet goed zijn om een aanval wél af te ronden. De individuele kwaliteit moet de doorslag geven, maar dat was vanavond niet zo."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
23 minuten geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
28 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
30 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
4 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
5 uur geleden