Ten Hag: kleine dingen hebben grote consequenties
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag noemde de uitschakeling van Ajax in de achtste finales van de Champions League tegen Benfica "bitter". "We waren 75 procent van de speeltijd de bovenliggende partij. We hebben kansen bij elkaar gespeeld en ook defensief stond het goed. We hebben nagenoeg niets weggegeven", zei de trainer van de Amsterdammers tegen RTL7.
Ajax verloor met 1-0 van de Portugezen, die scoorden uit een vrije trap. "Kleine dingen hebben grote consequenties", aldus Ten Hag over dat moment. "Ik vond het geen vrije trap, het was te zwaar bestraft. Daarna was er miscommunicatie tussen twee spelers. We weten hoe gevaarlijk Benfica kan zijn. We hebben ze totaal geneutraliseerd, op één momentje na."
Ten Hag was grotendeels tevreden over het niveau dat Ajax haalde. "Je kunt niet zeggen dat de vorm ontbreekt. Het moet ook meezitten. De laatste pass, de laatste aanname, moet goed zijn om een aanval wél af te ronden. De individuele kwaliteit moet de doorslag geven, maar dat was vanavond niet zo."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters in de dubbelvier hebben overtuigend goud gewonnen op de WK in eigen land. Tessa Dullemans, Lisa Bruijnincx, Margot Leeuwenburgh en Marieke Keijser kwamen onder luid gejuich van een enthousiast publiek als eerste over de finish op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
31 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters van de vierzonder hebben een bronzen medaille behaald op het WK in eigen land. Tinka Offereins, Linn van Aanholt, Ymkje Clevering en Nika Vos gingen snel van start, maar hadden vervolgens geen antwoord op een versnelling van de Amerikaanse en Australische ploeg.
33 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben een zilveren medaille gepakt op de WK in eigen land. Lennart van Lierop, Eli Brouwer, Gert-Jan van Doorn en Rik Rienks moesten alleen de Amerikaanse ploeg voor laten gaan in een spannende race op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Autocoureur Lando Norris heeft zijn contract bij McLaren verlengd. De 26-jarige Brit heeft zich tot eind 2030 aan zijn team verbonden. De oude verbintenis van de regerend wereldkampioen in de Formule 1 liep tot eind 2028.
1 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyers staan zondag op het wereldkampioenschap in de strijd om het brons opnieuw tegenover Argentinië. Die wedstrijd begint om 14.00 uur in het Belgische Waver. De Argentijnen verloren hun halve finale met 2-1 van titelverdediger Duitsland. Nederland versloeg Argentinië eerder dit WK in de groepsfase met 3-1.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee vond dat de Nederlandse hockeyers in de halve finale van het WK terecht hebben verloren van Spanje (3-4). "Als je niet goed genoeg bent en je speelt niet top, dan verlies je terecht", zei Delmee na afloop tegen de NOS.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Duco Telgenkamp liet zich in de verloren halve finale (3-4) van de WK hockey tegen Spanje naar eigen zeggen uit de tent lokken. Dat zei de spits van Oranje na afloop tegen de NOS. Telgenkamp kreeg in het laatste kwart bij een 1-1 stand een tijdstraf van tien minuten, waarna Nederland de wedstrijd uit handen gaf.
16 uur geleden