Ten Hag houdt hoop op Europees vervolg United voor duel met Bayern
MANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Erik ten Hag van Manchester United heeft, ondanks de laatste plaats in de Champions League-groep, de hoop nog niet opgegeven op een vervolg in Europa. "Ik denk nooit in negatieve scenario's. We denken positief, dus we weten wat we moeten doen", zei de Nederlandse coach een dag voor het laatste pouleduel met groepswinnaar Bayern München.
United staat laatste met 4 punten, 1 punt minder dan FC Kopenhagen en Galatasaray. Met een zege op Bayern kunnen de Engelsen zich als nummer 2 nog plaatsen voor de knock-outfase, maar dan moeten Kopenhagen en Galatasaray gelijkspelen in hun onderlinge duel. De nummer 3 van de groep gaat door naar de tussenronde van de Europa League.
"We moeten winnen om in Europa te blijven, dus daar gaat het om", zei Ten Hag tijdens een persconferentie. "We zullen de ploeg voorbereiden met het gevoel en geloof dat we het kunnen doen. Ik denk dat we de laatste weken hebben getoond dat het kan lukken als we ons beste spel spelen."
United gaf twee weken geleden een 3-1-voorsprong weg bij Galatasaray (3-3) en verloor daarna tegen Newcastle United (1-0) en Bournemouth (0-3). Alleen het thuisduel met Chelsea werd in december gewonnen (2-1).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
2 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
7 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
10 uur geleden