Ten Hag: heel knap om twee keer van koploper Frankrijk te winnen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was trots op Ajax na de tweede zege op Lille (2-1). "Twee keer winnen van de koploper van Frankrijk, dat is een heel grote prestatie", zei hij. "Je moet niet onderschatten hoe lastig en knap dat is."
"We speelden lang niet zo goed als vorige week toen we ook met 2-1 wonnen", erkende Ten Hag. "Toen waren we aan de bal wel heel goed. Nu waren we beduidend minder. We leden te veel balverlies. De routiniers hebben ons er doorheen gesleept. Enkele jonge jongens hadden het lastig. Maar daar leren ze van. Voor de jonge jongens is het heel leerzaam dat we Europees actief blijven."
"Maar ook als we minder spelen, dan kunnen we een wedstrijd winnen", zei Ten Hag. "We hadden vooral in de tweede helft een goed defensieve organisatie en over de spirit die in onze ploeg zit, heb ik al een tijdje niets te klagen. We slepen die wedstrijd er weer uit."
Brian Brobbey was weer belangrijk voor Ajax, na zijn winnende treffer van vorige week in Lille. "Hij deed het heel goed", zei Ten Hag. "Hij brengt Tadic en Klaassen in stelling en Neres maakt het winnende doelpunt op aangeven van Brobbey. Zolang hij bij ons is, zijn we heel erg blij."
Meer uit Voetbal
BURTON (ANP) - Crysencio Summerville heeft West Ham United naar de achtste finale van de FA Cup geschoten. De Rotterdammer maakte het enige doelpunt in het uitduel met Burton Albion (0-1), dat op het derde niveau uitkomt.
49 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
1 dag geleden