Ten Hag: Haller is een echte Ajax-spits
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag besloot op oudjaarsdag weer eens contact op te nemen met Sébastien Haller. "We zijn elkaar na FC Utrecht altijd blijven spreken", vertelde hij vrijdag op een persconferentie. "Tijdens zo'n gesprek wissel je wat informatie uit. Hij hoorde dat we aanvallende problemen hadden en ik kreeg het idee dat hij er wel voor open stond om die op te lossen. Dan begint er wat te leven, daar borduur je dan vervolgens op voort."
Directeur voetbalzaken Marc Overmars kreeg aanvankelijk te horen dat een transfer van de spits onbespreekbaar was, net als afgelopen zomer. De club uit Londen nam de Fransman nog maar anderhalf jaar geleden voor maar liefst 50 miljoen euro over van Eintracht Frankfurt. Zo'n snel vertrek zou ook gezichtsverlies betekenen. "Maar dan blijf je wat prikken en plotseling merk je dat er wel iets mogelijk is", vertelde Ten Hag. "Toen hebben we snel doorgepakt."
Haller staat al jaren op de scoutingslijstjes van Ajax. "Hij heeft het profiel van een echte Ajax-spits", zei Ten Hag. "Hij scoort makkelijk, laat anderen beter functioneren en werkt hard. Natuurlijk is 22,5 miljoen euro heel veel geld. Maar we hebben de laatste twee jaar ook zeven of acht kernspelers voor veel geld verloren. We hebben het dus mogelijk gemaakt dat we zoveel geld konden uitgeven. Natuurlijk hebben we nu veel geblesseerde aanvallers. Maar Haller is vooral gekomen voor de lange termijn."
De 26-jarige Haller benadrukte dat de aanwezigheid van Ten Hag een belangrijke reden was om terug te keren naar Nederland. "Ik zie dit zeker niet als een stap terug", zei hij over de overgang van de Premier League naar de Eredivisie. "Bij Ajax kan ik prijzen winnen en in de Champions League spelen. Alles is hier mogelijk. Ik houd ook van Nederland, mijn dochter is hier geboren. Ik moet ook zo eerlijk zijn om te erkennen dat het systeem van West Ham United niet zo bij mij paste. Ajax speelt veel op de vijandelijke helft. Ik kom hopelijk vaak in het strafschopgebied, met veel creatieve spelers om mij heen. Dat past beter bij mij."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
30 minuten geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jeremiah St. Juste mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard. De verdediger heeft een blessure aan een scheenbeen. Hij viel afgelopen zondag geblesseerd uit in het uitduel met PSV.
8 uur geleden