Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: Haller is een echte Ajax-spits

Ten Hag: Haller is een echte Ajax-spits

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag besloot op oudjaarsdag weer eens contact op te nemen met Sébastien Haller. "We zijn elkaar na FC Utrecht altijd blijven spreken", vertelde hij vrijdag op een persconferentie. "Tijdens zo'n gesprek wissel je wat informatie uit. Hij hoorde dat we aanvallende problemen hadden en ik kreeg het idee dat hij er wel voor open stond om die op te lossen. Dan begint er wat te leven, daar borduur je dan vervolgens op voort."

Directeur voetbalzaken Marc Overmars kreeg aanvankelijk te horen dat een transfer van de spits onbespreekbaar was, net als afgelopen zomer. De club uit Londen nam de Fransman nog maar anderhalf jaar geleden voor maar liefst 50 miljoen euro over van Eintracht Frankfurt. Zo'n snel vertrek zou ook gezichtsverlies betekenen. "Maar dan blijf je wat prikken en plotseling merk je dat er wel iets mogelijk is", vertelde Ten Hag. "Toen hebben we snel doorgepakt."

Haller staat al jaren op de scoutingslijstjes van Ajax. "Hij heeft het profiel van een echte Ajax-spits", zei Ten Hag. "Hij scoort makkelijk, laat anderen beter functioneren en werkt hard. Natuurlijk is 22,5 miljoen euro heel veel geld. Maar we hebben de laatste twee jaar ook zeven of acht kernspelers voor veel geld verloren. We hebben het dus mogelijk gemaakt dat we zoveel geld konden uitgeven. Natuurlijk hebben we nu veel geblesseerde aanvallers. Maar Haller is vooral gekomen voor de lange termijn."

De 26-jarige Haller benadrukte dat de aanwezigheid van Ten Hag een belangrijke reden was om terug te keren naar Nederland. "Ik zie dit zeker niet als een stap terug", zei hij over de overgang van de Premier League naar de Eredivisie. "Bij Ajax kan ik prijzen winnen en in de Champions League spelen. Alles is hier mogelijk. Ik houd ook van Nederland, mijn dochter is hier geboren. Ik moet ook zo eerlijk zijn om te erkennen dat het systeem van West Ham United niet zo bij mij paste. Ajax speelt veel op de vijandelijke helft. Ik kom hopelijk vaak in het strafschopgebied, met veel creatieve spelers om mij heen. Dat past beter bij mij."

Meer uit Voetbal

NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

1 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

2 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

2 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

3 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

3 uur geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

3 uur geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

3 uur geleden