Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: Haller is een echte Ajax-spits

Ten Hag: Haller is een echte Ajax-spits

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag besloot op oudjaarsdag weer eens contact op te nemen met Sébastien Haller. "We zijn elkaar na FC Utrecht altijd blijven spreken", vertelde hij vrijdag op een persconferentie. "Tijdens zo'n gesprek wissel je wat informatie uit. Hij hoorde dat we aanvallende problemen hadden en ik kreeg het idee dat hij er wel voor open stond om die op te lossen. Dan begint er wat te leven, daar borduur je dan vervolgens op voort."

Directeur voetbalzaken Marc Overmars kreeg aanvankelijk te horen dat een transfer van de spits onbespreekbaar was, net als afgelopen zomer. De club uit Londen nam de Fransman nog maar anderhalf jaar geleden voor maar liefst 50 miljoen euro over van Eintracht Frankfurt. Zo'n snel vertrek zou ook gezichtsverlies betekenen. "Maar dan blijf je wat prikken en plotseling merk je dat er wel iets mogelijk is", vertelde Ten Hag. "Toen hebben we snel doorgepakt."

Haller staat al jaren op de scoutingslijstjes van Ajax. "Hij heeft het profiel van een echte Ajax-spits", zei Ten Hag. "Hij scoort makkelijk, laat anderen beter functioneren en werkt hard. Natuurlijk is 22,5 miljoen euro heel veel geld. Maar we hebben de laatste twee jaar ook zeven of acht kernspelers voor veel geld verloren. We hebben het dus mogelijk gemaakt dat we zoveel geld konden uitgeven. Natuurlijk hebben we nu veel geblesseerde aanvallers. Maar Haller is vooral gekomen voor de lange termijn."

De 26-jarige Haller benadrukte dat de aanwezigheid van Ten Hag een belangrijke reden was om terug te keren naar Nederland. "Ik zie dit zeker niet als een stap terug", zei hij over de overgang van de Premier League naar de Eredivisie. "Bij Ajax kan ik prijzen winnen en in de Champions League spelen. Alles is hier mogelijk. Ik houd ook van Nederland, mijn dochter is hier geboren. Ik moet ook zo eerlijk zijn om te erkennen dat het systeem van West Ham United niet zo bij mij paste. Ajax speelt veel op de vijandelijke helft. Ik kom hopelijk vaak in het strafschopgebied, met veel creatieve spelers om mij heen. Dat past beter bij mij."

Meer uit Voetbal

Quinten Timber mist duel Oranje met Zweden door hersenschudding

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber mist zaterdag de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het WK tegen Zweden. De middenvelder van Olympique Marseille heeft donderdag een lichte hersenschudding opgelopen bij een botsing met een ploeggenoot op de training.

1 uur geleden
Tsjechië en Zuid-Afrika spelen gelijk op WK en pakken eerste punt

ATLANTA (ANP) - Tsjechië en Zuid-Afrika hebben op het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. In Atlanta kwamen de Tsjechen vroeg op voorsprong via Michal Sadílek, oud-speler van PSV en FC Twente. Teboho Mokoena bracht Zuid-Afrika in de slotfase via een strafschop langszij.

1 uur geleden
Vader Messi herstellende, familie hekelt geruchten

ROSARIO (ANP) - De gezondheidssituatie van de vader van Lionel Messi toont vooruitgang. Dat meldde de familie van de sterspeler van het Argentijnse nationale voetbalelftal donderdag in een verklaring aan Argentijnse media. Na het eerste WK-duel met Algerije (3-0), waarin Messi drie keer scoorde, gaf hij in een emotioneel interview aan lastige dagen te hebben gehad. Het is niet bekend wat de vader van Messi voor gezondheidsprobleem heeft.

2 uur geleden
Oranje compleet op voorlaatste training voor duel met Zweden

KANSAS CITY (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Zweden vooralsnog de beschikking over zijn gehele selectie. Om 17.30 uur (Nederlandse tijd) verschenen alle 26 spelers op het veld van het complex van de voetbalsters van KC Current in Kansas City.

3 uur geleden
Ziggo stopt na volgend seizoen als hoofdsponsor van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ziggo stopt op 1 juli volgend jaar als hoofdsponsor van Ajax. Het bedrijf heeft besloten het aflopende contract niet te verlengen.

5 uur geleden
Fenerbahçe meldt komst Kuyt als assistent van trainer Kartal

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe meldt de komst van Dirk Kuyt als assistent-trainer van de nieuwe hoofdcoach İsmail Kartal. De club uit Istanbul zegt een principeakkoord te hebben met de Nederlandse oud-international, die de trainer is van FC Dordrecht en nog een contract heeft tot medio 2028.

7 uur geleden
Canada weigert Ivoorkust-speler Wahi inreisvisum voor WK-duel

TORONTO (ANP/DPA) - Canada heeft Ivoorkust-international Elye Wahi de toegang tot het land ontzegd. De 23-jarige aanvaller kan daardoor niet met de selectie van Ivoorkust naar Toronto reizen voor de groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland van zaterdag.

7 uur geleden