Ten Hag: Haller is een echte Ajax-spits
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag besloot op oudjaarsdag weer eens contact op te nemen met Sébastien Haller. "We zijn elkaar na FC Utrecht altijd blijven spreken", vertelde hij vrijdag op een persconferentie. "Tijdens zo'n gesprek wissel je wat informatie uit. Hij hoorde dat we aanvallende problemen hadden en ik kreeg het idee dat hij er wel voor open stond om die op te lossen. Dan begint er wat te leven, daar borduur je dan vervolgens op voort."
Directeur voetbalzaken Marc Overmars kreeg aanvankelijk te horen dat een transfer van de spits onbespreekbaar was, net als afgelopen zomer. De club uit Londen nam de Fransman nog maar anderhalf jaar geleden voor maar liefst 50 miljoen euro over van Eintracht Frankfurt. Zo'n snel vertrek zou ook gezichtsverlies betekenen. "Maar dan blijf je wat prikken en plotseling merk je dat er wel iets mogelijk is", vertelde Ten Hag. "Toen hebben we snel doorgepakt."
Haller staat al jaren op de scoutingslijstjes van Ajax. "Hij heeft het profiel van een echte Ajax-spits", zei Ten Hag. "Hij scoort makkelijk, laat anderen beter functioneren en werkt hard. Natuurlijk is 22,5 miljoen euro heel veel geld. Maar we hebben de laatste twee jaar ook zeven of acht kernspelers voor veel geld verloren. We hebben het dus mogelijk gemaakt dat we zoveel geld konden uitgeven. Natuurlijk hebben we nu veel geblesseerde aanvallers. Maar Haller is vooral gekomen voor de lange termijn."
De 26-jarige Haller benadrukte dat de aanwezigheid van Ten Hag een belangrijke reden was om terug te keren naar Nederland. "Ik zie dit zeker niet als een stap terug", zei hij over de overgang van de Premier League naar de Eredivisie. "Bij Ajax kan ik prijzen winnen en in de Champions League spelen. Alles is hier mogelijk. Ik houd ook van Nederland, mijn dochter is hier geboren. Ik moet ook zo eerlijk zijn om te erkennen dat het systeem van West Ham United niet zo bij mij paste. Ajax speelt veel op de vijandelijke helft. Ik kom hopelijk vaak in het strafschopgebied, met veel creatieve spelers om mij heen. Dat past beter bij mij."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA onderzoekt de gevolgen van een uitbreiding van het WK voetbal van 48 naar 64 landen voor het eindtoernooi van 2030. Dat blijkt uit een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
2 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Een meerderheid van de 211 voetbalbonden die lid zijn van de FIFA, is tegen het voorgestelde commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. De Aziatische voetbalbond (AFC) verklaarde vrijdag dat het "solidair" is met de Europese bond (UEFA) en de Noord-Amerikaanse voetbalbond (CONCACAF) over hun afwijzing. De FIFA wil een deel van de commerciële rechten verkopen, waaronder die voor het WK. Voorzitter Gianni Infantino heeft gezegd uiterlijk 19 september duidelijkheid te willen van alle leden.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Topadviseur Carlos Cordeiro van FIFA-voorzitter Gianni Infantino stapt op na het voorstel een belang in het WK voetbal te verkopen. Dat staat in een verklaring van de 70-jarige Amerikaan die op X is verspreid. Cordeiro had naar eigen zeggen niets met de plannen van doen en wil er niets mee te maken hebben. "Een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal", noemde de adviseur van Infantino de voornemens.
6 uur geleden