Ten Hag haalt spits Zirkzee naar Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Spits Joshua Zirkzee vervolgt zijn carrière bij Manchester United. De Nederlandse international heeft bij de club van trainer Erik ten Hag een contract getekend tot de zomer van 2029. Dat meldt United via officiële kanalen.
De 23-jarige Zirkzee komt over van het Italiaanse Bologna en kost de Engelse topclub naar verluidt ruim 40 miljoen euro. Hij maakte afgelopen seizoen indruk in de Serie A met elf doelpunten. Op het EK voetbal debuteerde Zirkzee in het Nederlands elftal door in de kwartfinale tegen Turkije vlak voor tijd in te vallen. In de verloren halve finale tegen Engeland werd hij door bondscoach Ronald Koeman in blessuretijd in de ploeg gebracht, kort na de 1-2 van Ollie Watkins.
"Ik moet nog even mijn rust pakken na het EK", vertelt Zirkzee op de website van zijn nieuwe club. "Maar daarna kom ik terug om indruk te maken. Ik kan niet wachten om een rol te spelen in de successen die United wil vieren. Ik voel me klaar voor deze uitdaging, om op een hoger niveau prijzen te winnen."
Ten Hag vulde anderhalve week geleden zijn technische staf aan met Ruud van Nistelrooij en René Hake, die als assistent-trainers bij United aan de slag gaan.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
9 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
13 uur geleden