Ten Hag geniet van Ajax maar baalt wel van gemiste kansen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag had weinig te klagen na de zege van Ajax op Besiktas (2-0) in de Champions League. "We speelden erg goed", zei hij. "In een geweldige ambiance. Er ontstond meteen een goede wisselwerking tussen spelers en fans."
Michy Batshuayi miste namens Besiktas de eerste kans van de wedstrijd. De aanvaller schoot op de paal. "Dat was een onachtzaamheid van ons", zei Ten Hag. "Daarna heb ik genoten. We maakten voor rust twee goede doelpunten. Het hadden er alleen wel twee of drie meer mogen zijn."
"In de tweede helft hebben we onze voorsprong geconsolideerd", zei Ten Hag. "Dat is niet raar als je met 2-0 voorstaat in een wedstrijd in de Champions League. Maar als onze centrale verdedigers wel door waren geschoven dan hadden we aanvallend meer kunnen doen."
"Maar ook in de tweede helft kregen nog twee goede kansen", zei Ten Hag. "Kansen verzilveren, dat is en blijft een dingetje bij ons. We missen te veel mogelijkheden. Mensen vragen wel eens of dit Ajax nog beter kan. Maar het moet echt beter. Dortmund is onze volgende tegenstander in de poule. Dat lijkt me onze sterkste tegenstander. Dan zullen we echt beter met de kansen moeten omgaan. Op het hoogste niveau kunnen we ons op die manier verbeteren. Als dat lukt, dan komen we dicht bij ons grote verlangen. En dat is overwinteren in de Champions League."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.
38 minuten geledenTUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.
46 minuten geledenINGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Saudi-Arabië heeft in de nacht van maandag op dinsdag met een 1-1 gelijkspel tegen Uruguay opnieuw in de eerste groepswedstrijd van een WK voetbal verrast. Het elftal van de Griekse bondscoach Georgios Donis baarde, vier jaar na de sensationele zege op Argentinië op het WK van 2022 in Qatar, voor 62.000 toeschouwers in Miami opnieuw opzien tegen een Zuid-Amerikaanse tegenstander.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - België heeft met de nodige moeite een punt overgehouden aan zijn eerste groepsduel op het WK voetbal. De formatie van bondscoach Rudi Garcia speelde in het Seattle Stadium met 1-1 gelijk tegen Egypte.
7 uur geleden