
Ten Hag gaat niet veel veranderen bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag gaat niet veel veranderen bij Ajax in de aanloop naar de uitwedstrijd van zaterdag tegen sc Heerenveen. "We gaan de dingen niet op hun kop zetten", zei hij. "We hebben juist vastigheid nodig."
Ten Hag is bekend met de kritiek dat hij meer defensieve zekerheid moet inbouwen. "We leven in papegaaienland", schamperde hij. "Iemand begint te roepen en dat wordt dan weer herhaald. Mensen weten niet waar ze over praten. Het is wel zo dat we te weinig kansen creëren, de goals te makkelijk weggeven, te veel balverlies in de opbouw lijden en afspraken niet nakomen bij spelhervattingen."
Trainer Ten Hag is door de directie aangesteld om zijn spelers juist wel de goede beslissingen op het veld te laten nemen. "Ik ben ook verantwoordelijk", zei hij. "En ik ben heel strijdbaar. Ik ga door. Natuurlijk is de directie ook kritisch, net zoals ik kritisch op mijn spelers ben en de spelers op zichzelf."
Niveau gedaald
Ajax verloor maar liefst vijf van de laatste negen competitiewedstrijden en werd ook nog eens uitgeschakeld in de Europa League en KNVB-beker. En nog steeds heeft de club uit de hoofdstad de afloop van de race om de titel in eigen hand. Want Ajax mag zich nog koploper noemen, op basis van een beter doelsaldo dan AZ.
"We willen weer hetzelfde doen als voor de winterstop, toen we soms nog beter speelden dan het vorige seizoen", zei Ten Hag. "We moeten vooral niet vergeten dat we nog niet zo lang geleden geweldig voetbal hebben gespeeld. Maar het niveau is gedaald nadat er zes basisspelers zijn weggevallen."
Niet onfeilbaar
"Ik ben ook niet onfeilbaar", keek Ten Hag ook in de spiegel. "Ik maak 1001 keuzes en ook wel eens een mindere. Ik moet mijn ploeg nu de handvatten geven om beter te presteren. Het moet beter en snel, maar dat besef is er ook bij iedereen."
Voor Ten Hag is het moeilijk te zeggen of al zijn spelers nog wel voldoende honger hebben naar succes. "Hoe moet ik dat precies meten?", antwoordde hij. De coach van Ajax ziet de laatste wedstrijden wel Hakim Ziyech gefrustreerd over het veld lopen. De spelmaker lijkt niet meer voorop te gaan in de strijd, sinds hij zijn handtekening heeft gezet onder een contract dat volgend seizoen ingaat bij Chelsea.
"Ik heb met hem over die gebaartjes gesproken", zei Ten Hag. "Hij moet dat niet doen. Maar Ziyech is ook Ziyech, hij kan zichzelf niet zomaar veranderen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jorrel Hato heeft met een ruime zege zijn debuut voor Chelsea in de Premier League gemaakt. De van Ajax overgekomen verdediger won met zijn nieuwe ploeg het uitduel met West Ham United (1-5).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het seizoen in de Bundesliga begonnen. De kampioen scoorde zesmaal in het thuisduel met RB Leipzig (6-0).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax staan zondag in de zeventiende minuut van de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA met applaus stil bij de moord op Lisa uit Abcoude. Het 17-jarige meisje werd in de nacht van dinsdag op woensdag met geweld om het leven gebracht aan de Holterbergweg, om de hoek bij jeugdcomplex De Toekomst van de club uit Amsterdam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dani de Wit kan de komende weken niet voor FC Utrecht uitkomen. De aanvallende middenvelder heeft zondag een voetblessure opgelopen tijdens een duel met Sparta Rotterdam en moet voorlopig rust houden.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft zijn selectie van Curaçao verder versterkt. De ervaren bondscoach heeft zeven nieuwe spelers opgeroepen, onder wie Riechedly Bazoer, Shurandy Sambo, Tahith Chong en Tommy St. Jago.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De jeugdteams van Vitesse nemen komend seizoen deel aan de KNVB-competities. Dit is de uitkomst van overleggen tussen de KNVB en Vitesse, die volgden na de intrekking van de proflicentie van de club. Vitesse laat weten dat trainers, spelers en ouders snel worden bijgepraat.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse komt dit seizoen niet in actie bij de amateurs. Dat heeft de Arnhemse voetbalclub in een verklaring aan het ANP laten weten. Of de club volgend seizoen met het eerste team wel de gang naar de amateurs maakt, is nu nog niet duidelijk.
17 uur geleden