Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag gaat niet veel veranderen bij Ajax

Ten Hag gaat niet veel veranderen bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag gaat niet veel veranderen bij Ajax in de aanloop naar de uitwedstrijd van zaterdag tegen sc Heerenveen. "We gaan de dingen niet op hun kop zetten", zei hij. "We hebben juist vastigheid nodig."

Ten Hag is bekend met de kritiek dat hij meer defensieve zekerheid moet inbouwen. "We leven in papegaaienland", schamperde hij. "Iemand begint te roepen en dat wordt dan weer herhaald. Mensen weten niet waar ze over praten. Het is wel zo dat we te weinig kansen creƫren, de goals te makkelijk weggeven, te veel balverlies in de opbouw lijden en afspraken niet nakomen bij spelhervattingen."

Trainer Ten Hag is door de directie aangesteld om zijn spelers juist wel de goede beslissingen op het veld te laten nemen. "Ik ben ook verantwoordelijk", zei hij. "En ik ben heel strijdbaar. Ik ga door. Natuurlijk is de directie ook kritisch, net zoals ik kritisch op mijn spelers ben en de spelers op zichzelf."

Niveau gedaald

Ajax verloor maar liefst vijf van de laatste negen competitiewedstrijden en werd ook nog eens uitgeschakeld in de Europa League en KNVB-beker. En nog steeds heeft de club uit de hoofdstad de afloop van de race om de titel in eigen hand. Want Ajax mag zich nog koploper noemen, op basis van een beter doelsaldo dan AZ.

"We willen weer hetzelfde doen als voor de winterstop, toen we soms nog beter speelden dan het vorige seizoen", zei Ten Hag. "We moeten vooral niet vergeten dat we nog niet zo lang geleden geweldig voetbal hebben gespeeld. Maar het niveau is gedaald nadat er zes basisspelers zijn weggevallen."

Niet onfeilbaar

"Ik ben ook niet onfeilbaar", keek Ten Hag ook in de spiegel. "Ik maak 1001 keuzes en ook wel eens een mindere. Ik moet mijn ploeg nu de handvatten geven om beter te presteren. Het moet beter en snel, maar dat besef is er ook bij iedereen."

Voor Ten Hag is het moeilijk te zeggen of al zijn spelers nog wel voldoende honger hebben naar succes. "Hoe moet ik dat precies meten?", antwoordde hij. De coach van Ajax ziet de laatste wedstrijden wel Hakim Ziyech gefrustreerd over het veld lopen. De spelmaker lijkt niet meer voorop te gaan in de strijd, sinds hij zijn handtekening heeft gezet onder een contract dat volgend seizoen ingaat bij Chelsea.

"Ik heb met hem over die gebaartjes gesproken", zei Ten Hag. "Hij moet dat niet doen. Maar Ziyech is ook Ziyech, hij kan zichzelf niet zomaar veranderen."

Meer uit Voetbal

Vitesse bevestigt vertrek Van den Brom, Janssen keert terug

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.

1 uur geleden
FC Utrecht-trainer Jans wil graag 'geweldig' Europees ticket

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.

1 uur geleden
Aanvoerster Hendriks wil met PSV eindelijk KNVB-beker winnen

ZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."

1 uur geleden
Bekerfinale tussen vrouwen van FC Twente en PSV niet uitverkocht

ZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.

2 uur geleden
Bosz laat zich niet afleiden en focust zich met PSV op topper

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.

3 uur geleden
Farioli voelt geen extra druk voor mogelijk kampioensduel Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."

3 uur geleden
Stengs terug bij Feyenoord voor duel met PSV, Ivanusec valt weg

ROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.

3 uur geleden