Ten Hag: deze functie past het beste bij mijn leven
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
De 55-jarige Ten Hag gaat op 1 februari aan de slag. Hij neemt de tijd om rustig alles te observeren en volgt na het seizoen de 74-jarige Jan Streuer op. FC Twente en Ajax benaderden hem eind vorig jaar ook voor de functie van hoofdtrainer. "Maar timing is essentieel", zei Ten Hag. "Na mijn ontslag bij Leverkusen stond mijn hoofd niet meteen naar een nieuwe functie. Na drie weken was ik weer fris. Je weet nooit of dit het einde van mijn trainersloopbaan is. Ik wil nu Twente vooruithelpen."
Aan ambities geen gebrek bij FC Twente. De club wil het stadion uitbreiden naar 40.000 plaatsen en krijgt een nieuwe trainingsaccommodatie op de plek waar vroeger het Diekman-stadion lag. "Ik wil dat we iedere dag beter worden", zei Ten Hag die een contract van 2,5 jaar heeft ondertekend. "We zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord. Maar ik wil hier wel een prijs winnen. Dan is de KNVB-beker het meest realistisch."
Bureaufunctie
Ten Hag ruilt na twintig jaar zijn trainingspak in voor een bureaufunctie. De oud-trainer van FC Twente (assistent), PSV (assistent), Go Ahead Eagles, het tweede elftal van Bayern München en FC Utrecht leidde Ajax naar drie landstitels en een halve finale in de Champions League. Dat leverde hem een contract op bij Manchester United, waar hij in 2024 werd ontslagen. Dit seizoen moest hij na twee competitieduels vertrekken bij Bayer Leverkusen.
Bij FC Utrecht en Go Ahead Eagles combineerde hij de functie van hoofdtrainer met die van technisch directeur. Bij Ajax en United kreeg Ten Hag het verwijt dat hij een betere trainer dan scout is. "Ik vind die meningen over mijn aankopen prima", zei hij. "Maar laat ik dit zeggen: Bij Twente haalde ik Arnautovic, Tioté en Luuk de Jong. Bij Go Ahead Marsman, Vriends, Promes, Turuc en Strieder. Bij Ajax kwamen Blind, Haller, Tadic, Kudus, Martínez en Alvarez. Dat waren best aardige spelers? Er zaten ook mindere aankopen bij. Maar soms slagen spelers niet terwijl het wel goede voetballers zijn."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden