Ten Hag dacht voor ontslag dat een prijs alles zou veranderen
MANCHESTER (ANP/RTR) - De bij Manchester United ontslagen coach Erik ten Hag vindt dat de veertiende plaats in de Premier League geen recht doet aan het niveau van het elftal. Dat zei de Tukker tijdens een persgesprek, opgenomen minder dan 24 uur voor zijn ontslag, waarin hij vooruitblikte op het duel uit de League Cup met Leicester City. De afspraak was dat de quotes pas dinsdagavond mochten worden gepubliceerd. Ze zijn uiteraard achterhaald nu Ten Hag niet langer in dienst is van ManUnited.
"Het moet beter als je naar de ranglijst kijkt", zei Ten Hag. "Maar ik zeg tegen de spelers dat die plaats op de ranglijst niet overeenkomt met onze prestaties en ons niveau. Dat moet aan het einde van het seizoen anders zijn." Een prijs winnen zou alles anders maken, meende de Tukker. "Zeker, het gaat om trofeeën. Er zijn niet zoveel trofeeën die je kunt winnen, als je een trofee wint in topvoetbal, is dat het belangrijkste, dat is wat de fans verwachten, wat wij verwachten. We hadden vijf kansen en eentje hebben we gemist, dat was het Community Shield. Er zijn er nog vier te gaan."
"Het is niet makkelijk als je zoveel tegenslagen hebt aan het begin van het seizoen, maar we moeten terugvechten", klonk Ten Hag nog strijdbaar. "Het helpt altijd als je een goede start hebt, want dat geeft motivatie, geeft geloof en het vertrouwen zal groeien. We zitten nu in het proces aan de andere kant waar we teleurgesteld zijn en we moeten omgaan met tegenslagen. Nu moeten we de brandstof vinden uit tegenslagen en teleurstellingen."
Die kans krijgt Ten Hag niet meer. Woensdag zit zijn assistent Ruud van Nistelrooij als interim-hoofdcoach op de bank.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
3 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
9 uur geleden