
Ten Hag dacht voor ontslag dat een prijs alles zou veranderen
MANCHESTER (ANP/RTR) - De bij Manchester United ontslagen coach Erik ten Hag vindt dat de veertiende plaats in de Premier League geen recht doet aan het niveau van het elftal. Dat zei de Tukker tijdens een persgesprek, opgenomen minder dan 24 uur voor zijn ontslag, waarin hij vooruitblikte op het duel uit de League Cup met Leicester City. De afspraak was dat de quotes pas dinsdagavond mochten worden gepubliceerd. Ze zijn uiteraard achterhaald nu Ten Hag niet langer in dienst is van ManUnited.
"Het moet beter als je naar de ranglijst kijkt", zei Ten Hag. "Maar ik zeg tegen de spelers dat die plaats op de ranglijst niet overeenkomt met onze prestaties en ons niveau. Dat moet aan het einde van het seizoen anders zijn." Een prijs winnen zou alles anders maken, meende de Tukker. "Zeker, het gaat om trofeeën. Er zijn niet zoveel trofeeën die je kunt winnen, als je een trofee wint in topvoetbal, is dat het belangrijkste, dat is wat de fans verwachten, wat wij verwachten. We hadden vijf kansen en eentje hebben we gemist, dat was het Community Shield. Er zijn er nog vier te gaan."
"Het is niet makkelijk als je zoveel tegenslagen hebt aan het begin van het seizoen, maar we moeten terugvechten", klonk Ten Hag nog strijdbaar. "Het helpt altijd als je een goede start hebt, want dat geeft motivatie, geeft geloof en het vertrouwen zal groeien. We zitten nu in het proces aan de andere kant waar we teleurgesteld zijn en we moeten omgaan met tegenslagen. Nu moeten we de brandstof vinden uit tegenslagen en teleurstellingen."
Die kans krijgt Ten Hag niet meer. Woensdag zit zijn assistent Ruud van Nistelrooij als interim-hoofdcoach op de bank.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
9 uur geleden