Ten Hag: Brobbey blijft volwaardig lid van selectie Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Voor trainer Erik ten Hag blijft Brian Brobbey een volwaardig lid van zijn selectie van Ajax. De 19-jarige aanvaller heeft besloten zijn aflopende contract niet te verlengen en vertrekt komende zomer transfervrij uit Amsterdam.
"Hij blijft een volwaardig lid van de kleedkamer en de beste zullen gaan spelen", reageerde Ten Hag op het aanstaande vertrek van de in Amsterdam geboren spits. "Ik vind het heel spijtig, maar ook ik respecteer zijn keuze. Talent is van jezelf. Niet van de club of van je ouders of andere mensen. Als hij denkt dat hij bij een andere club beter af is, dan moeten wij dat accepteren. Dan is dat zo."
"Maar Ajax is een fantastisch podium voor talenten", zei Ten Hag. "Dat heeft het verre en recente verleden bewezen. Hier kunnen spelers zich het beste ontwikkelen en als ze dan in de spotlights komen, dan kunnen ze naar mooie grote clubs vertrekken. Een vertrek heeft vaak een sportieve en een financiële kant. Voor sommige jongens kan ik me een keuze voor het financiële voorstellen. Maar ik zag laatst een lijst met talenten die de laatste zeven of tien jaar naar het buitenland zijn vertrokken. Er is geloof ik niemand geslaagd. Dat bewijst dat ze zeker op jonge leeftijd in eigen omgeving beter af zijn."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
5 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
22 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
23 uur geleden