Ten Hag: Brobbey blijft volwaardig lid van selectie Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Voor trainer Erik ten Hag blijft Brian Brobbey een volwaardig lid van zijn selectie van Ajax. De 19-jarige aanvaller heeft besloten zijn aflopende contract niet te verlengen en vertrekt komende zomer transfervrij uit Amsterdam.
"Hij blijft een volwaardig lid van de kleedkamer en de beste zullen gaan spelen", reageerde Ten Hag op het aanstaande vertrek van de in Amsterdam geboren spits. "Ik vind het heel spijtig, maar ook ik respecteer zijn keuze. Talent is van jezelf. Niet van de club of van je ouders of andere mensen. Als hij denkt dat hij bij een andere club beter af is, dan moeten wij dat accepteren. Dan is dat zo."
"Maar Ajax is een fantastisch podium voor talenten", zei Ten Hag. "Dat heeft het verre en recente verleden bewezen. Hier kunnen spelers zich het beste ontwikkelen en als ze dan in de spotlights komen, dan kunnen ze naar mooie grote clubs vertrekken. Een vertrek heeft vaak een sportieve en een financiële kant. Voor sommige jongens kan ik me een keuze voor het financiële voorstellen. Maar ik zag laatst een lijst met talenten die de laatste zeven of tien jaar naar het buitenland zijn vertrokken. Er is geloof ik niemand geslaagd. Dat bewijst dat ze zeker op jonge leeftijd in eigen omgeving beter af zijn."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
13 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
13 uur geleden