Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: als iedereen weer fit is, dan heeft Ajax een goede ploeg

Ten Hag: als iedereen weer fit is, dan heeft Ajax een goede ploeg

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag en directeur voetbalzaken Marc Overmars waren het afgelopen zomer snel eens. Vooral voor de Champions League kon Ajax nog wel een makkelijk scorende spits gebruiken. Maar die kwam er niet omdat ook de rijkste club van Nederland zwaar gebukt gaat onder de coronacrisis.

Zonder die spits moest Ajax na het verloren thuisduel met Atalanta (0-1) voor de vierde keer in zes groepswedstrijden concluderen dat het gemis van kansen de club zwaar had opgebroken. En dus bekert de club na de winterstop niet verder in de Champions League maar in de veel minder prestigieuze Europa League.

Ajax won tweemaal van Midtjylland en scoorde in vier duels met Liverpool en Atalanta slechts tweemaal, waarvan één penalty. "Maar tegen Liverpool en Atalanta kregen wij wel steeds de eerste grote kans op de 1-0", verzuchtte Ten Hag. "Maar ja, dan moet je die wel maken."

Vertrokken spelers

In de cruciale thuiswedstrijd tegen Atalanta was het Davy Klaassen die na 75 minuten bij een gelijke stand (0-0) moest scoren. Hij kwam in een positie waarin Donny van de Beek de afgelopen seizoenen zo vaak verscheen. Alleen Klaassen miste, waar Van de Beek vaak rustig bleef en de bal in een hoek schoof.

Van de Beek zit dit seizoen vaak op de bank bij Manchester United. En van de ploeg die twee seizoenen geleden stuntte met een plaats in de halve finale van de Champions League zijn Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Lasse Schöne, Joël Veltman en Kasper Dolberg eveneens vertrokken.

Geen brede selectie

"Onze selectie was nu niet breed voor begrippen van de Champions League", concludeerde Ten Hag. "Dan moet het een beetje meezitten. Maar dat zat het niet. Al in de eerste wedstrijd tegen Liverpool verloren we Kudus. In dit cruciale duel waren we ook verre van compleet", doelde hij op de afwezige Daley Blind, David Neres en Lassina Traoré.

Ook tegen Atalanta werd weer duidelijk dat Zakaria Labyad het gemis van Kudus niet kan camoufleren. Ten Hag moest spelers als Brian Brobbey, Jurgen Ekkelenkamp en Jurriën Timber speeltijd geven. En Nicolás Tagliafico en Quincy Promes zijn al weken uit vorm.

Kansen gemist

Commercieel directeur Menno Geelen rekende onlangs uit dat het spelen in een lege Johan Cruijff ArenA zijn club zo'n 45 miljoen euro kost. Daar kan je bijna twee aanvallers van kopen die ook in de Champions League makkelijk scoren. En Ajax is nu eenmaal veel meer afhankelijk van recettes dan de concurrenten in de Champions League die niet 9 miljoen euro maar soms wel 150 miljoen euro aan televisiegeld opstrijken.

"Daarom was onze doelstelling nu niet overwinteren in de Champions League maar overwinteren in Europa", zei Ten Hag. "Maar wij wilden meer. We hebben de kansen daarvoor gekregen maar ook steeds gemist. Maar als zo iedereen weer fit is, dan hebben we nog een heel goede ploeg."

Meer uit Voetbal

Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

56 minuten geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

1 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

2 uur geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

5 uur geleden
Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

7 uur geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

9 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

12 uur geleden