Ten Hag: Ajax moet eerder de 2-0 en 3-0 maken
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was niet helemaal tevreden na de thuiszege van Ajax op FC Groningen (3-1). "We deden heel veel dingen goed", zei hij. "Maar we hadden veel eerder afstand moeten nemen. We hebben wel zeven grote kansen gemist. Daarom bleef het lang een intense wedstrijd."
"Het is lekker dat we al na 6 minuten op 1-0 kwamen", doelde Ten Hag op de openingstreffer van Ryan Gravenberch. "Maar daarna waren we niet meedogenloos genoeg. We hadden voor rust al de 2-0 en 3-0 moeten maken. Dan knakt er iets bij de tegenstander. Dan hebben ze geen hoop meer."
Ten Hag liet Edson Álvarez centraal achterin voetballen. Zo kwam er op het middenveld een plek vrij voor Mohammed Kudus. "Ik wilde moordenaars achterin hebben", zei de trainer van Ajax. "Maar het kan zo maar zijn dat ik Álvarez in andere wedstrijden weer op het middenveld nodig heb."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
58 minuten geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
2 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
5 uur geleden