Ten Hag: Ajax moet eerder de 2-0 en 3-0 maken
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was niet helemaal tevreden na de thuiszege van Ajax op FC Groningen (3-1). "We deden heel veel dingen goed", zei hij. "Maar we hadden veel eerder afstand moeten nemen. We hebben wel zeven grote kansen gemist. Daarom bleef het lang een intense wedstrijd."
"Het is lekker dat we al na 6 minuten op 1-0 kwamen", doelde Ten Hag op de openingstreffer van Ryan Gravenberch. "Maar daarna waren we niet meedogenloos genoeg. We hadden voor rust al de 2-0 en 3-0 moeten maken. Dan knakt er iets bij de tegenstander. Dan hebben ze geen hoop meer."
Ten Hag liet Edson Álvarez centraal achterin voetballen. Zo kwam er op het middenveld een plek vrij voor Mohammed Kudus. "Ik wilde moordenaars achterin hebben", zei de trainer van Ajax. "Maar het kan zo maar zijn dat ik Álvarez in andere wedstrijden weer op het middenveld nodig heb."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
14 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
21 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
21 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
21 uur geleden