Ten Hag: Ajax is nog niet voldoende fit
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax had een eenvoudige verklaring voor de nederlaag van Ajax tegen PSV (0-4) in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. "We hebben nog te veel spelers die niet helemaal fit zijn op het veld staan", zei hij. "Dan win je dit soort topwedstrijden niet."
"PSV heeft al echte wedstrijden gespeeld", doelde hij op drie duels in de voorronden van de Champions League. "En wij zitten eigenlijk nog half in onze voorbereiding. We zijn nog niet compleet. En veel internationals zijn pas een paar weken bezig. Maar dit is wel een wake-up call. PSV heeft verdiend gewonnen. En wij winnen niet vanzelf."
"Een paar momenten bepalen of je een wedstrijd wint of verlies", zei Ten Hag. "Wij komen met 2-0 achter door twee goals van Madueke. We weten dat we hem niet naar binnen mogen laten komen. Maar dat doen we wel bij de 1-0. En bij de 2-0 staan we niet goed bij een counter. Dan krijgt ook Nicoĺás Tagliafico nog een rode kaart. Ja, dan wordt het lastig met tien man."
Ten Hag wilde Tagliafico niets verwijten. "Nico is een winnaar. Hij legt zijn hele hebben en houden in duels. Hij neemt soms risico, maar zo heeft hij ons ontelbare keren geholpen. Maar met tien man is het lastig terug vechten. Zeker als niet iedereen fit is. We hebben het nog wel geprobeerd, maar na die 3-0 was het wel klaar."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
6 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
4 uur geleden