Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: Ajax heeft weer een sterke groep

Ten Hag: Ajax heeft weer een sterke groep

AMSTERDAM (ANP) - Als favoriet voor de landstitel start Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie zondag met een uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. "Vertel me eens wat anders", lachte trainer Erik ten Hag. "Maar PSV, Feyenoord AZ hebben ook niet stil gezeten. Ook FC Utrecht heeft grote ambities."

Ajax moest de afgelopen maanden afscheid nemen van Hakim Ziyech en Donny van de Beek. De kans bestaat dat Nicolás Tagliafico en André Onana voor oktober ook nog vertrekken. "Maar er komt een moment dat we niet meer meewerken", zegt Ten Hag. "We moeten ook aan ons zelf denken. Op een gegeven moment kan je geen goede vervangers meer aantrekken."

"Je verliest vaak je beste spelers", zei Ten Hag. "Maar er zijn ook voetballers bij gekomen", doelde hij op Antony en Mohammed Kudus. "En er zijn weer spelers doorgestroomd", verwees hij naar Perr Schuurs en Ryan Gravenberch. "We hebben ook een heel lange voorbereiding kunnen draaien. Vorig seizoen moesten de spelers na een korte vakantie meteen in de voorronden van de Champions League uitkomen. We hebben nu een sterke groep die misschien nu nog niet zo goed is als op onze top van het vorige seizoen. Maar daar gaan we wel aan werken. We gaan al aardig de goede richting op. Ik ben heel tevreden over onze voorbereiding."

Tadic

Aanvoerder Dusan Tadic was duidelijk toen hem naar de doelstellingen voor het komende seizoen werd gevraagd. "Zoals altijd, de schaal pakken, de beker winnen en de volgend ronde van de Champions League bereiken", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat er weer spelers zijn vertrokken. Maar ik heb wel het gevoel dat we stabieler zijn geworden nu we zo'n goede voorbereiding hebben gedraaid."

Het is onduidelijk of Lisandro Martínez zondag tegen Sparta kan uitkomen. Hij is licht geblesseerd en heeft al twee dagen niet getraind.

Meer uit Voetbal

Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

4 minuten geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

2 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

4 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

11 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

11 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

12 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

18 uur geleden