Ten Hag: Ajax heeft weer een sterke groep
AMSTERDAM (ANP) - Als favoriet voor de landstitel start Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie zondag met een uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. "Vertel me eens wat anders", lachte trainer Erik ten Hag. "Maar PSV, Feyenoord AZ hebben ook niet stil gezeten. Ook FC Utrecht heeft grote ambities."
Ajax moest de afgelopen maanden afscheid nemen van Hakim Ziyech en Donny van de Beek. De kans bestaat dat Nicolás Tagliafico en André Onana voor oktober ook nog vertrekken. "Maar er komt een moment dat we niet meer meewerken", zegt Ten Hag. "We moeten ook aan ons zelf denken. Op een gegeven moment kan je geen goede vervangers meer aantrekken."
"Je verliest vaak je beste spelers", zei Ten Hag. "Maar er zijn ook voetballers bij gekomen", doelde hij op Antony en Mohammed Kudus. "En er zijn weer spelers doorgestroomd", verwees hij naar Perr Schuurs en Ryan Gravenberch. "We hebben ook een heel lange voorbereiding kunnen draaien. Vorig seizoen moesten de spelers na een korte vakantie meteen in de voorronden van de Champions League uitkomen. We hebben nu een sterke groep die misschien nu nog niet zo goed is als op onze top van het vorige seizoen. Maar daar gaan we wel aan werken. We gaan al aardig de goede richting op. Ik ben heel tevreden over onze voorbereiding."
Tadic
Aanvoerder Dusan Tadic was duidelijk toen hem naar de doelstellingen voor het komende seizoen werd gevraagd. "Zoals altijd, de schaal pakken, de beker winnen en de volgend ronde van de Champions League bereiken", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat er weer spelers zijn vertrokken. Maar ik heb wel het gevoel dat we stabieler zijn geworden nu we zo'n goede voorbereiding hebben gedraaid."
Het is onduidelijk of Lisandro Martínez zondag tegen Sparta kan uitkomen. Hij is licht geblesseerd en heeft al twee dagen niet getraind.
Meer uit Voetbal
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
11 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
13 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
14 uur geleden