Ten Hag: Ajax heeft weer een sterke groep
AMSTERDAM (ANP) - Als favoriet voor de landstitel start Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie zondag met een uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. "Vertel me eens wat anders", lachte trainer Erik ten Hag. "Maar PSV, Feyenoord AZ hebben ook niet stil gezeten. Ook FC Utrecht heeft grote ambities."
Ajax moest de afgelopen maanden afscheid nemen van Hakim Ziyech en Donny van de Beek. De kans bestaat dat Nicolás Tagliafico en André Onana voor oktober ook nog vertrekken. "Maar er komt een moment dat we niet meer meewerken", zegt Ten Hag. "We moeten ook aan ons zelf denken. Op een gegeven moment kan je geen goede vervangers meer aantrekken."
"Je verliest vaak je beste spelers", zei Ten Hag. "Maar er zijn ook voetballers bij gekomen", doelde hij op Antony en Mohammed Kudus. "En er zijn weer spelers doorgestroomd", verwees hij naar Perr Schuurs en Ryan Gravenberch. "We hebben ook een heel lange voorbereiding kunnen draaien. Vorig seizoen moesten de spelers na een korte vakantie meteen in de voorronden van de Champions League uitkomen. We hebben nu een sterke groep die misschien nu nog niet zo goed is als op onze top van het vorige seizoen. Maar daar gaan we wel aan werken. We gaan al aardig de goede richting op. Ik ben heel tevreden over onze voorbereiding."
Tadic
Aanvoerder Dusan Tadic was duidelijk toen hem naar de doelstellingen voor het komende seizoen werd gevraagd. "Zoals altijd, de schaal pakken, de beker winnen en de volgend ronde van de Champions League bereiken", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat er weer spelers zijn vertrokken. Maar ik heb wel het gevoel dat we stabieler zijn geworden nu we zo'n goede voorbereiding hebben gedraaid."
Het is onduidelijk of Lisandro Martínez zondag tegen Sparta kan uitkomen. Hij is licht geblesseerd en heeft al twee dagen niet getraind.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
43 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
5 uur geleden