Ten Hag: Ajax heeft juist uitbraak van het coronavirus voorkomen
UTRECHT (ANP) - Erik ten Hag is het niet eens met de kritiek die Ajax kreeg voor de manier waarop de club omging met de uitbraak van het coronavirus tijdens het trainingskamp eerder deze maand in Portugal. Dat zei de trainer zondag na de zege die zijn elftal in de Eredivisie boekte bij FC Utrecht (0-3).
Ajax brak het trainingskamp ruim een week geleden af vanwege enkele coronabesmettingen binnen het gezelschap van ruim zestig personen. Degenen die positief testten, bleven niet in quarantaine in de Algarve, maar gingen apart van de rest van de groep terug naar Nederland. Toenmalig coronaminister Hugo de Jonge sprak Ajax aan op het niet naleven van de regels, die voorschrijven dat iemand die positief test ook in het buitenland direct in quarantaine moet.
"Je kunt je afvragen of we weg hadden moeten gaan. Achteraf weten we het allemaal", aldus Ten Hag. "Maar we hebben juist heel zorgvuldig en professioneel gehandeld. We hebben namelijk steeds getest terwijl dat eigenlijk helemaal niet hoefde. We hebben het risico op besmettingen en een uitbraak hiermee voorkomen. Anders hadden we niet eens geweten dat die mensen positief waren."
Meer uit Voetbal
SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
3 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
18 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden