Ten Hag: Ajax dik verdiend verloren
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag zocht na de thuisnederlaag van Ajax tegen Willem II (0-2) niet naar excuses. "We hebben dik verdiend verloren", zei hij.
"Willem II heeft het heel goed gedaan", stelde Ten Hag. "Maar het lag vooral aan onszelf. We hebben ons niet gehouden aan de principes hoe we willen voetballen. Dan roep je de problemen over jezelf af. Dat moet snel weer veranderen want dinsdag spelen we alweer tegen Valencia. We moeten in de spiegel kijken, ook ik."
Het leek wel of veel spelers van Ajax al met hun hoofd bij het duel met Valencia waren. "Dat zou kunnen", zei Ten Hag. "Maar dat mag natuurlijk niet. Onze kracht was juist altijd dat we van wedstrijd naar wedstrijd leefden. Vorige week tegen FC Twente werden we al gewaarschuwd en nu kon Willem II aI voor de 0-1 tot vier keer toe na een hoekschop counteren. Dat blijft niet goed gaan."
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Het Kroatische doelpunt dat Joško Gvardiol in de 13e minuut van de blessuretijd maakte tegen Portugal is afgekeurd op basis van informatie van een chip in de bal. Dat heeft de FIFA in de nacht van donderdag op vrijdag via X bekendgemaakt. Volgens de FIFA kon door de zogenoemde Connected Ball Technology worden vastgesteld dat de Kroatische international Igor Matanović in aanloop naar het doelpunt de bal raakte en er daardoor sprake was van buitenspel van Mario Pašalić.
49 minuten geledenTORONTO (ANP) - Portugal speelt in de achtste finales van het WK tegen Spanje. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won in de nacht van donderdag op vrijdag in Toronto met 2-1 van Kroatië. Het winnende doelpunt van Gonçalo Ramos viel in de 95e minuut. De Kroatische gelijkmaker van Joško Gvardiol werd in de 13e minuut van de blessuretijd afgekeurd wegens buitenspel.
2 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
17 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
18 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
21 uur geleden