Ten Dam gaat aan de slag als bondscoach gravelwielrenners
PAPENDAL (ANP) - Laurens ten Dam gaat aan de slag als bondscoach van de Nederlandse gravelwielrenners. "Gravel is een andere tak van sport en dus niet zomaar wegwielrennen op een andere ondergrond", laat de oud-wielrenner weten. " Ik ben erg blij dat de KNWU mij heeft gevraagd en ben gemotiveerd om het Nederlandse gravelen naar het volgende niveau te brengen."
De Nederlandse wielrenunie ziet 'gravelen' steeds populairder worden. In 2021 vond het eerste NK op onverharde wegen plaats. Een jaar later begonnen de NL Gravel Series. Afgelopen jaar telde de Gravel Series 40 procent meer deelnemers bij de mannen en 10 procent meer deelneemsters bij de vrouwen vergeleken met 2022. Mathieu van der Poel, wereldkampioen op de weg en bij het veldrijden, deed al eens mee aan het WK gravel. Ook Wout van Aert, Demi Vollering, Florian Vermeersch, Lorena Wiebes en Matej Mohoric stonden daar al eens aan de start.
"We zien dat de gravelsport leeft en zien mooie verbindingen tussen de breedtesport en topsport", zegt technisch directeur Wilbert Broekhuizen in een persbericht van de KNWU. "Er zijn de afgelopen maanden veel verschillende gesprekken gevoerd en we zien volop kansen voor de gravelsport, nationaal en internationaal. We waren op zoek naar een coach uit de gravelcommunity en met veel topsportervaring. Laurens neemt als ex-prof op de weg een bak aan kennis en ervaring met zich mee, maar daarnaast heeft hij ook als gravelbiker zijn sporen verdiend. Ik ben heel blij dat we ons topsportteam kunnen uitbreiden met Laurens als bondscoach gravel."
Laurens ten Dam eindigde in de top tien van het eindklassement van de Tour de France en Vuelta. Hij reed drie keer de Unbound, een bekende race op gravel. Hij eindigde daar eenmaal als tweede en tweemaal als vierde.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geleden