Ten Dam gaat aan de slag als bondscoach gravelwielrenners
PAPENDAL (ANP) - Laurens ten Dam gaat aan de slag als bondscoach van de Nederlandse gravelwielrenners. "Gravel is een andere tak van sport en dus niet zomaar wegwielrennen op een andere ondergrond", laat de oud-wielrenner weten. " Ik ben erg blij dat de KNWU mij heeft gevraagd en ben gemotiveerd om het Nederlandse gravelen naar het volgende niveau te brengen."
De Nederlandse wielrenunie ziet 'gravelen' steeds populairder worden. In 2021 vond het eerste NK op onverharde wegen plaats. Een jaar later begonnen de NL Gravel Series. Afgelopen jaar telde de Gravel Series 40 procent meer deelnemers bij de mannen en 10 procent meer deelneemsters bij de vrouwen vergeleken met 2022. Mathieu van der Poel, wereldkampioen op de weg en bij het veldrijden, deed al eens mee aan het WK gravel. Ook Wout van Aert, Demi Vollering, Florian Vermeersch, Lorena Wiebes en Matej Mohoric stonden daar al eens aan de start.
"We zien dat de gravelsport leeft en zien mooie verbindingen tussen de breedtesport en topsport", zegt technisch directeur Wilbert Broekhuizen in een persbericht van de KNWU. "Er zijn de afgelopen maanden veel verschillende gesprekken gevoerd en we zien volop kansen voor de gravelsport, nationaal en internationaal. We waren op zoek naar een coach uit de gravelcommunity en met veel topsportervaring. Laurens neemt als ex-prof op de weg een bak aan kennis en ervaring met zich mee, maar daarnaast heeft hij ook als gravelbiker zijn sporen verdiend. Ik ben heel blij dat we ons topsportteam kunnen uitbreiden met Laurens als bondscoach gravel."
Laurens ten Dam eindigde in de top tien van het eindklassement van de Tour de France en Vuelta. Hij reed drie keer de Unbound, een bekende race op gravel. Hij eindigde daar eenmaal als tweede en tweemaal als vierde.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
17 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
21 uur geleden