Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Brinke verliest veel tijd in eerste etappe Dakar Rally

Ten Brinke verliest veel tijd in eerste etappe Dakar Rally

BISHA (ANP) - Autocoureur Bernhard ten Brinke heeft in de eerste etappe van de Dakar Rally direct flink tijdverlies moeten incasseren. De 43-jarige Gelderlander gaf in zijn Toyota Hillux ruim 23 minuten toe op Carlos Sainz, de Spaanse veteraan die bij de auto's de snelste was in de etappe tussen Djedda en Bisha. De rit ging over ruim 620 kilometer, met daarin een klassementsproef van 277 kilometer.

Ten Brinke en zijn Belgische navigator Tom Colsoul hadden veel last van de rotsen in de Saudische woestijn. Het zorgde voor langzaam leeglopende banden. "Het was een zware en uitdagende eerste etappe", zei de Nederlander, die een dag eerder vijfde was geworden in de proloog. "Aan het einde van de etappe hebben we rustig gereden om de banden te sparen. Het wordt een zware Dakar Rally, maar we hebben de finish gehaald en zijn klaar voor etappe twee."

De 58-jarige Sainz, vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr., was in zijn Mini 25 seconden sneller dan zijn Franse teamgenoot Stéphane Peterhansel. Sainz won vorig jaar voor de derde keer de Dakar Rally. Peterhansel, bijgenaamd 'Monsieur Dakar', zegevierde al dertien keer in de befaamde woestijnrally. Zijn landgenoot Sébastien Loeb, negenvoudig wereldkampioen rallyrijden, verloor net als Ten Brinke direct veel tijd.

Erik van Loon en zijn Franse bijrijder Sébastien Delaunay liepen de meeste averij op in het klassement. Het duo was goed op weg toen hun Toyota in het stof terecht kwam van een motorrijder. Op hoge snelheid botste hun voertuig op twee grote stenen waardoor de wagen veel schade opliep. Dankzij hulpverleners konden ze uiteindelijk alsnog de finish bereiken. "Maar het tijdverlies is enorm", liet Van Loon aangeslagen weten.

Bij de truckers ging de etappezege naar de Rus Dmitri Sotnikov. Hij had een voorsprong van bijna 8 minuten op nummer 2 Ales Loprais uit Tsjechië. Anton Sjibalov, ook uit Rusland, eindigde op ruim 8 minuten als derde. Martin van den Brink was de eerste Nederlander op de achtste plaats, op bijna 22 minuten van de winnaar. Maurik van den Heuvel belandde met een achterstand van ruim 34 minuten op de elfde plek.

Meer uit Sport

Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

6 minuten geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

9 minuten geleden
Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

11 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

11 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

13 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

14 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

15 uur geleden