Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Brinke verliest veel tijd in eerste etappe Dakar Rally

Ten Brinke verliest veel tijd in eerste etappe Dakar Rally

BISHA (ANP) - Autocoureur Bernhard ten Brinke heeft in de eerste etappe van de Dakar Rally direct flink tijdverlies moeten incasseren. De 43-jarige Gelderlander gaf in zijn Toyota Hillux ruim 23 minuten toe op Carlos Sainz, de Spaanse veteraan die bij de auto's de snelste was in de etappe tussen Djedda en Bisha. De rit ging over ruim 620 kilometer, met daarin een klassementsproef van 277 kilometer.

Ten Brinke en zijn Belgische navigator Tom Colsoul hadden veel last van de rotsen in de Saudische woestijn. Het zorgde voor langzaam leeglopende banden. "Het was een zware en uitdagende eerste etappe", zei de Nederlander, die een dag eerder vijfde was geworden in de proloog. "Aan het einde van de etappe hebben we rustig gereden om de banden te sparen. Het wordt een zware Dakar Rally, maar we hebben de finish gehaald en zijn klaar voor etappe twee."

De 58-jarige Sainz, vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr., was in zijn Mini 25 seconden sneller dan zijn Franse teamgenoot Stéphane Peterhansel. Sainz won vorig jaar voor de derde keer de Dakar Rally. Peterhansel, bijgenaamd 'Monsieur Dakar', zegevierde al dertien keer in de befaamde woestijnrally. Zijn landgenoot Sébastien Loeb, negenvoudig wereldkampioen rallyrijden, verloor net als Ten Brinke direct veel tijd.

Erik van Loon en zijn Franse bijrijder Sébastien Delaunay liepen de meeste averij op in het klassement. Het duo was goed op weg toen hun Toyota in het stof terecht kwam van een motorrijder. Op hoge snelheid botste hun voertuig op twee grote stenen waardoor de wagen veel schade opliep. Dankzij hulpverleners konden ze uiteindelijk alsnog de finish bereiken. "Maar het tijdverlies is enorm", liet Van Loon aangeslagen weten.

Bij de truckers ging de etappezege naar de Rus Dmitri Sotnikov. Hij had een voorsprong van bijna 8 minuten op nummer 2 Ales Loprais uit Tsjechië. Anton Sjibalov, ook uit Rusland, eindigde op ruim 8 minuten als derde. Martin van den Brink was de eerste Nederlander op de achtste plaats, op bijna 22 minuten van de winnaar. Maurik van den Heuvel belandde met een achterstand van ruim 34 minuten op de elfde plek.

Meer uit Sport

Teruggekeerde Li Jie helpt tafeltennissters naar kwartfinales EK

ZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben zich geplaatst voor de laatste acht van het EK voor landenteams. De teruggekeerde routinier Li Jie was met twee zeges belangrijk voor Oranje in de achtste finale tegen Tsjechië: 3-1. Britt Eerland won ook, Shuohan Men verloor. Oranje treft Polen vrijdag in de kwartfinales.

36 minuten geleden
Topatleet Cheptegei waagt overstap van de baan naar de marathon

AMSTERDAM (ANP) - Toploper Joshua Cheptegei wil de overstap van de baan naar de marathon maken. Dat zei de wereldrecordhouder op zowel de 5000 meter als de 10.000 meter donderdag bij de persconferentie in aanloop naar de marathon van Amsterdam.

1 uur geleden
Marathon van Amsterdam in 2026 mogelijk terug in stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de marathon van Amsterdam verwacht dat er begin volgend jaar een besluit valt over de mogelijke terugkeer naar het centrum van de stad. Dat zei wedstrijddirecteur René Wit bij de persconferentie van de marathon van Amsterdam die zondag wordt gehouden.

2 uur geleden
Zwemkampioene Titmus (25) verrast met besluit om te stoppen

SYDNEY (ANP/DPA) - Viervoudig olympisch kampioene Ariarne Titmus heeft de zwemwereld verrast door definitief te stoppen. De 25-jarige Australische nam na de Olympische Spelen van Parijs al een pauze en voelt zich nu "voldaan, tevreden en gelukkig".

5 uur geleden
Opgeleefde Verstappen wil in Austin 'nog iets beter presteren'

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen hoopt zijn goede lijn van de afgelopen weken door te trekken in de Grote Prijs van de Verenigde Staten komend weekend. "We hebben de laatste tijd sterke races gereden en willen dit momentum vasthouden. Hopelijk kunnen we dit weekend nog iets beter presteren", zei de viervoudig wereldkampioen Formule 1 in een vooruitblik van zijn team Red Bull.

6 uur geleden
'Allroundtitel' moet zorgen voor rentree Carlsen in WK schaken

LAUSANNE (ANP/AFP) - Wereldschaakbond FIDE heeft een nieuwe wereldtitelstrijd schaken gepresenteerd. Het gaat om een 'allroundtoernooi' met schaakpartijen in de varianten rapid, blitz en een ingekorte versie van het klassieke schaken, fast-classic. Het initiatief van toernooiorganisator Norway Chess krijgt ook de goedkeuring van voormalig wereldkampioen Magnus Carlsen uit Noorwegen.

21 uur geleden
Voormalig basketballer en coach Wiel (74) overleden

DEN BOSCH (ANP) - Voormalig basketballer en bondscoach Randy Wiel is op 74-jarige leeftijd overleden, meldt zijn oude club Den Bosch. De op Curaçao geboren Wiel was van 1991 tot 1993 bondscoach van Oranje. Als speler kwam hij 53 keer in actie voor het Nederlands team.

21 uur geleden