Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Brinke verliest veel tijd in eerste etappe Dakar Rally

Ten Brinke verliest veel tijd in eerste etappe Dakar Rally

BISHA (ANP) - Autocoureur Bernhard ten Brinke heeft in de eerste etappe van de Dakar Rally direct flink tijdverlies moeten incasseren. De 43-jarige Gelderlander gaf in zijn Toyota Hillux ruim 23 minuten toe op Carlos Sainz, de Spaanse veteraan die bij de auto's de snelste was in de etappe tussen Djedda en Bisha. De rit ging over ruim 620 kilometer, met daarin een klassementsproef van 277 kilometer.

Ten Brinke en zijn Belgische navigator Tom Colsoul hadden veel last van de rotsen in de Saudische woestijn. Het zorgde voor langzaam leeglopende banden. "Het was een zware en uitdagende eerste etappe", zei de Nederlander, die een dag eerder vijfde was geworden in de proloog. "Aan het einde van de etappe hebben we rustig gereden om de banden te sparen. Het wordt een zware Dakar Rally, maar we hebben de finish gehaald en zijn klaar voor etappe twee."

De 58-jarige Sainz, vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr., was in zijn Mini 25 seconden sneller dan zijn Franse teamgenoot Stéphane Peterhansel. Sainz won vorig jaar voor de derde keer de Dakar Rally. Peterhansel, bijgenaamd 'Monsieur Dakar', zegevierde al dertien keer in de befaamde woestijnrally. Zijn landgenoot Sébastien Loeb, negenvoudig wereldkampioen rallyrijden, verloor net als Ten Brinke direct veel tijd.

Erik van Loon en zijn Franse bijrijder Sébastien Delaunay liepen de meeste averij op in het klassement. Het duo was goed op weg toen hun Toyota in het stof terecht kwam van een motorrijder. Op hoge snelheid botste hun voertuig op twee grote stenen waardoor de wagen veel schade opliep. Dankzij hulpverleners konden ze uiteindelijk alsnog de finish bereiken. "Maar het tijdverlies is enorm", liet Van Loon aangeslagen weten.

Bij de truckers ging de etappezege naar de Rus Dmitri Sotnikov. Hij had een voorsprong van bijna 8 minuten op nummer 2 Ales Loprais uit Tsjechië. Anton Sjibalov, ook uit Rusland, eindigde op ruim 8 minuten als derde. Martin van den Brink was de eerste Nederlander op de achtste plaats, op bijna 22 minuten van de winnaar. Maurik van den Heuvel belandde met een achterstand van ruim 34 minuten op de elfde plek.

Meer uit Sport

De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

19 minuten geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

36 minuten geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

39 minuten geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

41 minuten geleden
Wennemars rijdt na hinderen door Chinees Ziwen Lian 1000 m over

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.

43 minuten geleden
Verstappen rijdt 136 ronden op eerste testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.

2 uur geleden
Ritsma bepaalt na de 10 kilometer opstelling ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.

4 uur geleden