Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Brinke raast naar vierde plek in langste proef Dakar

Ten Brinke raast naar vierde plek in langste proef Dakar

RIYADH (ANP) - De rustdag in de Dakar Rally heeft Bernhard ten Brinke goed gedaan. De autocoureur uit Zeddam raasde in de zevende etappe door de woestijn van Saudi-Arabië en kwam na de langste proef van de rally (546 kilometer) als vierde aan in Wadi Al Dawasir. Hij had een kleine drie minuten achterstand op de Spanjaard Carlos Sainz (Mini), die zijn derde dagsucces boekte en zijn leidende positie in het algemeen klassement verstevigde.

Ten Brinke had de gang er goed in met zijn Toyota Hilux. "Ik denk dat dit mijn snelste Dakar-proef ooit was", vertelde de coureur aan de finish. Zijn auto tikte op de zandpistes tussen Riyadh en Wadi Al Dawasir met regelmaat een topsnelheid aan van 185 kilometer per uur. De Nederlander, die rijdt met de ervaren Belgische navigator Tom Colsoul, klom in het algemeen klassement naar de zevende plaats.

Bij de motoren was de Argentijn Kevin Benavides (Honda) de snelste. Hij boekte zijn eerste ritzege in deze editie van de woestijnrally. De Amerikaan Ricky Brabec (Honda) arriveerde als vijfde en bleef de aanvoerder in de algemene rangschikking.

Trucks

Titelverdediger Toby Price verloor veel tijd. Hij kwam bijna anderhalf uur na de winnaar aan in het bivak. De wedstrijdjury toonde clementie voor de Australiër en gaf hem heel veel tijd terug. Price was degene die tijdens de etappe de hulpdiensten inschakelde toen hij de Portugees Paulo Gonçalves op de grond zag liggen. De 40-jarige Gonçalves werd in zijn dertiende deelname aan de Dakar Rally getroffen door een hartstilstand en overleed.

De Rus Andrej Karginov (Kamaz) won de etappe bij de trucks. Hij was na 546 kilometer precies drie seconden sneller dan zijn landgenoot Dmitri Sotnikov. Martin van den Brink (Renault) gaf een kleine tien minuten prijs op Karginov en eindigde als beste Nederlander op de zesde plaats.

Meer uit Sport

Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

3 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

6 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

10 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

20 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

21 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

22 uur geleden