
Ten Berge nieuwe trainer vrouwen PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Roeland ten Berge is komend seizoen trainer van de voetbalsters van PEC Zwolle. De 45-jarige trainer/coach volgt bij de Eredivisionist Joran Pot op, die naar FC Twente Vrouwen vertrekt. Ten Berge was de afgelopen vijf seizoenen werkzaam bij sc Heerenveen Vrouwen. Hij tekent in Zwolle een contract voor een jaar.
Ten Berge, tevens werkzaam als docent bij de KNVB, was eerder actief als trainer in het amateurvoetbal bij de mannen. Hij zat op de bank bij onder andere DVS ’33, Excelsior ’31 en Berkum. "Voor mij was het na vijf jaar tijd voor iets nieuws", meldt Ten Berge via zijn nieuwe club. "De interesse van PEC Zwolle Vrouwen kwam dan ook op een mooi moment in mijn trainersloopbaan. De visie die de club heeft spreekt mij bijzonder aan. PEC Zwolle staat namelijk bekend als een team dat jaar in jaar uit met eigen opgeleide speelsters aan de aftrap wil staan en attractief voetbal speelt met een hele duidelijke opvatting."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij is nog één gele kaart verwijderd van een schorsing. De trainer van PSV werd zaterdag in de uitwedstrijd tegen NEC (2-4) bestraft door scheidsrechter Edwin van de Graaf.
23 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij keek met een goed gevoel terug op de door PSV met 4-2 gewonnen uitwedstrijd tegen NEC. "Ik heb een scherp en agressief PSV gezien, ook aan de bal. Ik heb genoten van mijn team, we hebben een hoog niveau gehaald", zei de coach van de Eindhovenaren.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is door een zege op Vitesse opgerukt naar de negende plek in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 1-0 door een treffer van Michiel Kramer.
1 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Elche met overtuiging gewonnen. De koploper won met 4-0 in Elche. Het is voor de Catalanen een evenaring van de grootste zege van het seizoen; ook tegen Real Valladolid (thuis), Cádiz (uit) en Athletic Club (thuis) werd het 4-0.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - FC Emmen heeft goede zaken gedaan in de strijd tegen degradatie door de uitwedstrijd tegen Cambuur te winnen. In Leeuwarden werd het 1-2, door een doelpunt in blessuretijd van aanvoerder Jeroen Veldmate, die raak kopte uit een vrije trap.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV is de voorlaatste maand van het voetbalseizoen uitstekend begonnen. De Eindhovenaren hadden weinig moeite met NEC: 2-4. PSV deed met de zege goede zaken met het oog op deelname aan de Champions League. De ploeg steeg voorlopig naar de tweede plaats en profiteerde van het puntenverlies eerder op zaterdag van concurrent AZ tegen sc Heerenveen (1-1), dat nu 2 punten minder heeft.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor het eerst zijn in de Eredivisie wedstrijden even stilgelegd zodat voetballers die meedoen aan de ramadan wat kunnen eten en drinken. Dat gebeurde zaterdagavond bij de duels Excelsior - FC Twente, SC Cambuur - FC Emmen en NEC - PSV. Toen de zon rond 20.15 uur onderging, kregen de spelers die meedoen aan de ramadan de tijd en ruimte om wat te eten en drinken.
3 uur geleden