Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Temu moet webshop aanpassen van ACM en andere toezichthouders EU

Temu moet webshop aanpassen van ACM en andere toezichthouders EU

DEN HAAG (ANP) - De Chinese webwinkel Temu houdt zich niet aan het consumentenrecht en moet zijn werkwijze aanpassen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) namens meerdere Europese consumententoezichthouders. Zo zou Temu nepkortingen in de webshop laten zien.

Temu krijgt van de toezichthouders een maand de tijd om te melden hoe het bedrijf zijn handelspraktijken aanpast. Als Temu dit niet doet, krijgt het bedrijf mogelijk sancties opgelegd.

Eerder dit jaar hadden de Consumentenbond en zestien andere consumentenorganisaties een klacht ingediend bij de nationale toezichthouders. De consumentenorganisaties stelden onder meer dat Temu verboden technieken gebruikt om consumenten te beïnvloeden. Ook zou het bedrijf het klanten onnodig moeilijk maken om hun account op te heffen en dat mag niet volgens Europese wetgeving.

Moeilijk gemaakt

De toezichthouders zeggen ook dat Temu aftelklokken gebruikt en aangeeft dat een product bijna uitverkocht is om consumenten onder druk te zetten een bepaald product te kopen. Daarnaast zou de webwinkel de druk opvoeren met spelelementen, zonder informatie te geven over wat consumenten eraan hebben. Ook zouden in de webwinkel misleidende duurzaamheidsclaims staan.

Verder ontbreekt in de webshop van Temu volgens de waakhonden belangrijke informatie, bijvoorbeeld over de rechten van klanten om producten terug te sturen en hun geld terug te krijgen. Ook wordt het consumenten moeilijk gemaakt om contact op te nemen met de klantenservice omdat contactgegevens worden verborgen, aldus de ACM.

Overconsumptie

Ook de Europese Commissie vermoedt dat Temu zich niet aan de Europese regels houdt. Vorige week werd bekend dat de commissie een officieel onderzoek start naar de mogelijke verkoop van illegale ontwerpen en de potentieel verslavende werking van het platform.

Temu werd vorig jaar in Europa actief en is sindsdien erg populair, omdat de producten goedkoper zijn dan in veel andere webwinkels. Webshops als Temu krijgen veel kritiek. Volgens critici dragen goedkope webwinkels bij aan overconsumptie. Ook zouden sommige producten zoals speelgoed niet veilig zijn. Temu zei in september 92 miljoen bezoekers per maand te hebben.

Meer uit Financieel

Wall Street opent vrijwel vlak na nieuw slotrecord Dow-Jonesindex

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

38 minuten geleden
Agentschap wil minstens kwart Duits spoor open voor concurrentie

BONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.

40 minuten geleden
Bloomberg: Shell nadert verkoop pompstations Zuid-Afrika

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.

2 uur geleden
Streamingdiensten boeken voor het eerst meer omzet dan tv

ZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.

3 uur geleden
FNV noemt halvering grondafhandelbedrijven op Schiphol historisch

SCHIPHOL (ANP) - FNV noemt de halvering van het aantal grondafhandelbedrijven op Schiphol een "historische stap". Volgens de vakbond kiest de luchthaven daarmee voor minder concurrentie tussen bagage- en passagiersafhandelaars, wat leidt tot minder werkdruk en meer rust op de werkvloer.

3 uur geleden
Verzekeraar ASR biedt excuses aan voor slavernijverleden

UTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR heeft excuses aangeboden voor het slavernijverleden van rechtsvoorgangers van het bedrijf. Die voorlopers waren betrokken bij het slavernijsysteem en kolonialisme, onder andere door slavenschepen te verzekeren. Dat meldt ASR na de publicatie van een onderzoek naar het slavernijverleden van het bedrijf.

3 uur geleden
Indonesische zakenman schuldig bevonden in corruptiezaak

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een voormalige Indonesische minister en medeoprichter van taxidienst Gojek is in Indonesië schuldig bevonden aan corruptie. Nadiem Makarim kreeg tien jaar cel opgelegd vanwege de aankoop van Google-laptops voor scholen tijdens de coronapandemie. De zaak wordt gezien als test voor de rechtszekerheid in Indonesië.

4 uur geleden