Temptation Island en Mocro Maffia trekken kijkers naar Videoland
LUXEMBURG (ANP) - Het aantal betalende kijkers van streamingdienst Videoland van RTL is in een jaar tijd met een kwart gestegen. Moederbedrijf RTL Group meldt in een handelsbericht over de eerste negen maanden van het jaar dat de dienst vooral profiteerde van de populaire serie Mocro Maffia en reality format Temptation Island. Eind september telde Videoland dik 1 miljoen abonnees.
Volgens RTL Group zal het aantal kijkers voor Videoland, maar ook de Duitse evenknie RTL+ sneller toenemen dan eerder voorzien. Aan het einde van het derde kwartaal telde RTL+ 2,4 miljoen abonnees, wat een verdubbeling betekende ten opzichte van een jaar eerder. Over vijf jaar wil RTL het totale aantal betalende kijkers voor de streamingdiensten hebben opgevoerd tot 10 miljoen. Eerder rekende het bedrijf op 6 miljoen tot 7 miljoen abonnementen eind 2025. Die moeten bij elkaar goed zijn voor een omzet van 1 miljard euro. Tegen die tijd moeten de streamingdiensten ook winstgevend zijn.
Verder meldt RTL Group dat de Nederlandse tak van RTL de eerste drie kwartalen van het jaar succesvol heeft doorlopen. De zenders van RTL waren qua kijkers goed voor een marktaandeel va 33,1 procent in de leeftijdscategorie 25 tot 54 jaar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met bijna 3 procentpunt. RTL scoorde onder andere met de spelshow De Verraders. Qua advertentie-inkomsten deed RTL Nederland het volgens het moederbedrijf beter dan de algehele advertentiemarkt voor televisie die bijna 30 procent verbeterde ten opzichte van de eerste negen maanden van coronajaar 2020.
Fusie
RTL Group zag de omzet in de meetperiode met 10 procent stijgen tot krap 4,5 miljard euro. De advertentie-inkomsten op tv vielen voor de hele groep bijna een vijfde hoger uit. Voor het hele jaar rekent RTL Group op een omzet van 6,5 miljard euro. Daarbij zal het bedrijfsresultaat meer dan 1 miljard euro bedragen. De kosten voor streamingdiensten drukken dit resultaat naar verwachting met 150 miljoen euro.
RTL Nederland staat op het punt te fuseren met mediabedrijf Talpa, het bedrijf achter zenders als SBS en Veronica. Voor de fusie is nog toestemming van markttoezichthouders nodig. RTL en Talpa spraken eerder de verwachting uit dat het hele proces in de eerste helft van volgend jaar is afgerond. Talpa krijgt na de samenvoeging met RTL Nederland een belang van 30 procent in het fusiebedrijf. RTL Group houdt een belang van 70 procent in zijn Nederlandse divisie. In de handelsupdate werd niet ingegaan op de aanstaande fusie.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen donderdagochtend weer omhoog na de sterke daling een dag eerder door optimisme op de oliemarkt over de wapenstilstand in het Midden-Oosten. Maar nu lijkt er weer enige onzekerheid te zijn over het staakt-het-vuren, want de Straat van Hormuz blijft vrijwel volledig afgesloten door Iran. Daarnaast heeft Hezbollah raketten afgeschoten op Israël.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in februari minder besteed dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kromp de consumentenconsumptie met 0,5 procent op jaarbasis. De uitgaven aan diensten stegen een fractie, maar aan goederen werd minder besteed.
40 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Na een zwakke start is het aantal hypotheekaanvragen in het eerste kwartaal van dit jaar toch gestegen. Dat komt vooral door een sterke piek in de laatste weken van maart, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Volgens de organisatie kwamen in totaal ruim 146.800 aanvragen binnen, 3,3 procent meer dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
13 uur geleden