Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Temptation Island en Mocro Maffia trekken kijkers naar Videoland

Temptation Island en Mocro Maffia trekken kijkers naar Videoland

LUXEMBURG (ANP) - Het aantal betalende kijkers van streamingdienst Videoland van RTL is in een jaar tijd met een kwart gestegen. Moederbedrijf RTL Group meldt in een handelsbericht over de eerste negen maanden van het jaar dat de dienst vooral profiteerde van de populaire serie Mocro Maffia en reality format Temptation Island. Eind september telde Videoland dik 1 miljoen abonnees.

Volgens RTL Group zal het aantal kijkers voor Videoland, maar ook de Duitse evenknie RTL+ sneller toenemen dan eerder voorzien. Aan het einde van het derde kwartaal telde RTL+ 2,4 miljoen abonnees, wat een verdubbeling betekende ten opzichte van een jaar eerder. Over vijf jaar wil RTL het totale aantal betalende kijkers voor de streamingdiensten hebben opgevoerd tot 10 miljoen. Eerder rekende het bedrijf op 6 miljoen tot 7 miljoen abonnementen eind 2025. Die moeten bij elkaar goed zijn voor een omzet van 1 miljard euro. Tegen die tijd moeten de streamingdiensten ook winstgevend zijn.

Verder meldt RTL Group dat de Nederlandse tak van RTL de eerste drie kwartalen van het jaar succesvol heeft doorlopen. De zenders van RTL waren qua kijkers goed voor een marktaandeel va 33,1 procent in de leeftijdscategorie 25 tot 54 jaar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met bijna 3 procentpunt. RTL scoorde onder andere met de spelshow De Verraders. Qua advertentie-inkomsten deed RTL Nederland het volgens het moederbedrijf beter dan de algehele advertentiemarkt voor televisie die bijna 30 procent verbeterde ten opzichte van de eerste negen maanden van coronajaar 2020.

Fusie

RTL Group zag de omzet in de meetperiode met 10 procent stijgen tot krap 4,5 miljard euro. De advertentie-inkomsten op tv vielen voor de hele groep bijna een vijfde hoger uit. Voor het hele jaar rekent RTL Group op een omzet van 6,5 miljard euro. Daarbij zal het bedrijfsresultaat meer dan 1 miljard euro bedragen. De kosten voor streamingdiensten drukken dit resultaat naar verwachting met 150 miljoen euro.

RTL Nederland staat op het punt te fuseren met mediabedrijf Talpa, het bedrijf achter zenders als SBS en Veronica. Voor de fusie is nog toestemming van markttoezichthouders nodig. RTL en Talpa spraken eerder de verwachting uit dat het hele proces in de eerste helft van volgend jaar is afgerond. Talpa krijgt na de samenvoeging met RTL Nederland een belang van 30 procent in het fusiebedrijf. RTL Group houdt een belang van 70 procent in zijn Nederlandse divisie. In de handelsupdate werd niet ingegaan op de aanstaande fusie.

Meer uit Financieel

Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

37 minuten geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

1 uur geleden
Meer controles op wat voor voedsel de Europese Unie binnenkomt

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.

1 uur geleden
TurkStream-exploitant van Nederland naar Hongarije, zegt minister

MOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.

3 uur geleden
Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

3 uur geleden
Luchtvaartsector verwacht recordaantal passagiers in 2026

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).

4 uur geleden
Brussel opent onderzoek naar AI-overzichten van Google

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar Google en mogelijke schendingen van concurrentieregels bij overviews die worden gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Dit zijn door AI gemaakte samenvattingen die bovenaan zoekresultaten verschijnen.

4 uur geleden