Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tempo renteverhogingen VS mogelijk snel omlaag

Tempo renteverhogingen VS mogelijk snel omlaag

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De rentes in de Verenigde Staten zullen naar verwachting weldra in een trager tempo worden verhoogd. Dat staat in de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS. De opmerkingen in de notulen sorteren voor op een rentestap van een half procentpunt in december. Verder valt te lezen dat beleidsmakers de kans op een recessie in de VS op 50 procent schatten.

De afgelopen vier vergaderingen werden de rentes in de VS keer op keer met 0,75 procentpunt verhoogd. De hogere rentestanden zijn nodig bij de bestrijding van de torenhoge inflatie. Keerzijde van de grote rentestappen is de impact ervan op de economische groei. De beleidsmakers reppen daarbij van een reeks risico's zoals een "trage groei van de reële particuliere binnenlandse bestedingen, verslechterde mondiale vooruitzichten en striktere financiële voorwaarden".

Volgens een meerderheid van de beleidsmakers zou een vertraging van het tempo spoedig "gepast" zijn, zo valt te lezen in de woensdag gepubliceerde documenten van de vergadering van 1 en 2 november. Tegelijkertijd concludeerden een aantal beleidsmakers dat het uiteindelijke niveau van de rente, om de doelstelling van 2 procent inflatie te halen, hoger komt te liggen dan waar ze eerder rekening mee hielden.

De rentes in de VS staan nu op 3,75 tot 4 procent. De laatste keer dat de rentes zo hard opliepen was in de jaren tachtig van de vorige eeuw.

Sinds de bijeenkomst van november laten de economische gegevens zien dat er nog altijd sprake is van een gematigde groei in de VS. Een aantal data toont ook tekenen van een afnemende inflatie waarbij de vraag naar arbeid nog altijd sterk is. Vorige maand kwamen er 261.000 banen bij en de werkloosheid steeg lichtjes tot 3,7 procent, maar bleef historisch gezien zeer laag.

Meer uit Financieel

FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

32 minuten geleden
Meer schepen door sluis bij Eefde om hogere waterstand IJssel

EEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

59 minuten geleden
Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

3 uur geleden
Havenwerkers leggen werk neer, langere wachttijden verwacht

ROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.

3 uur geleden
Minder stakers metaal en bouw tegen kabinetsplannen dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.

3 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau sinds 2022 door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.

3 uur geleden
McDonald's krijgt last onder dwangsom van ILT om wegwerpbekers

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.

5 uur geleden