Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Temperaturen lopen op na Hemelvaart, volgende week piek pollen

Temperaturen lopen op na Hemelvaart, volgende week piek pollen

DEN HAAG (ANP) - Op Hemelvaartsdag is er flink wat zon, maar ook wolken en wordt het tussen de 13 en 17 graden, iets kouder dan normaal. Vanaf vrijdag wordt het warmer en zondag of maandag loopt het kwik voor het eerst dit jaar op tot 25 graden of hoger, aldus WEER.nl. De verwachte zomerse temperaturen zullen volgende week ook leiden tot een piek van graspollen, waarschuwt het Leiden University Medical Center (LUMC).

In de nacht van woensdag op donderdag was het nog koud, met op meerdere plekken in het land vorst aan de grond. Hemelvaartsdag begint zonnig, later ontstaan er stapelwolken. Het blijft droog en komende nacht koelt het opnieuw flink af, met opnieuw een graadje vorst aan de grond.

Vrijdag lopen de temperaturen op tot tussen de 18 en 20 graden, meldt WEER.nl. Vanaf zondag wordt het weer zomers, wel kan er in het binnenland zondag lokaal een een regen- of onweersbui ontstaan. Ook maandag en dinsdag worden zomerse temperaturen verwacht, gepaard met enkele fikse regen- en onweersbuien in het binnenland.

Piek in concentraties graspollen

Vanaf woensdag wordt het weer droog en wordt een piek in de concentraties van graspollen verwacht, een van de belangrijkste veroorzakers van hooikoorts in Nederland. "Door het warme en vooral zeer vochtige weer tot nu toe dit jaar staan de grassen er goed bij. Mooi voor de grassen, die daardoor uitbundig tot bloei komen met hoge graspollenconcentraties tot gevolg. Maar minder mooi voor mensen met hooikoortsklachten", aldus het LUMC.

De afgelopen twee weken waren de pollenconcentraties opvallend laag. De twee pollentelstations, het LUMC en het Elkerliek Ziekenhuis (Helmond), telden de afgelopen weken graspollenconcentraties van rond de vijf pollen per kubieke meter lucht. Bij een pollenconcentratie van tien pollen per kubieke meter lucht, krijgen mensen met een pollenallergie last van klachten. In de piekperiode kan met droog weer de concentratie oplopen tot enkele honderden pollen per kubieke meter lucht.

De pollenpiek duurt naar verwachting tot begin juli.

Meer uit Binnenland

Amnesty bezorgd over rechten vluchtelingen in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.

9 minuten geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 uur geleden
Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

2 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

8 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

9 uur geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

9 uur geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

15 uur geleden