Telstar rekent op Van Gaal, ook als hij bondscoach wordt
VELSEN-ZUID (ANP) - Algemeen directeur Pieter de Waard van Telstar gaat ervan uit dat hij op vrijdag 24 september de nieuwe bondscoach van Oranje op de bank heeft zitten. Louis van Gaal, voor de KNVB de beoogde opvolger van Frank de Boer, heeft in het kader van een actie voor het goede doel toegezegd één competitiewedstrijd als hoofdtrainer van Telstar te willen fungeren. "En Louis kennende gaat hij zich hier niet voor afmelden", zegt De Waard.
Hoofdtrainer Andries Jonker van Telstar maakt bij de thuiswedstrijd tegen Jong AZ plaats voor Van Gaal. Via een loterij is een plek op de bank naast Van Gaal als assistent te winnen.
"Dit wordt een unieke gelegenheid om de bondscoach te assisteren, tijdens de wedstrijd Telstar - Jong AZ op vrijdagavond 24 september om 20.00 uur in het Buko-stadion in IJmuiden. Misschien hebben wij Louis wel weer in het nieuws gebracht", zegt De Waard met een knipoog.
Beste optie
Volgens de directeur van Telstar is Van Gaal de beste optie om bondscoach van Oranje te worden. "Er zijn op dit moment maar enkele mensen die deze klus aan kunnen nemen. En wat ons betreft staat Louis op de eerste plaats. Het zou ons met trots vervullen als een oud-speler van Telstar voor de derde keer bondscoach wordt. De kwaliteiten van Louis als trainer staan buiten elke discussie."
Van Gaal (69) speelde in de jaren 70 een seizoen voor Telstar. De Amsterdammer was al twee keer bondscoach van Oranje. De KNVB ziet in hem de beste kandidaat om het Nederlands elftal na het teleurstellend verlopen EK naar het WK van volgend jaar in Qatar te leiden. Oranje speelt begin september drie kwalificatiewedstrijden en een maand later weer twee.
Telstar heeft vooralsnog 21.000 loten verkocht. De trekking van de loterij, waarbij onder meer ook twee kaarten voor de Formule 1-race op Zandvoort zijn te winnen, is op 17 juli.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
13 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
21 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
21 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
21 uur geleden