Telstar moet verbouwing stadion uitstellen
VELSEN-ZUID (ANP) - Voetbalclub Telstar moet de geplande verbouwing van het stadion uitstellen vanwege de coronacrisis. De Noord-Hollandse ploeg uit de Keuken Kampioen Divisie wilde de oostzijde van het Rabobank IJmond Stadion in de zomer voorzien van een promenade. Telstar stelt die bouwplannen in ieder geval met een jaar uitstel.
"Dit is absoluut balen", zegt commercieel directeur Steef Hammerstein. "Dit zijn omstandigheden die niemand vooraf had kunnen bedenken. Wij vinden het ook niet gepast om nu investeringen te vragen bij onze sponsoren en partners, die veelal zelf alle zeilen moeten bijzetten in deze tijd."
Telstar, de huidige nummer 10 van de eerste divisie, heeft een ambitieus beleidsplan tot aan 2026 gemaakt. De club uit Velsen-Zuid wil in die periode de faciliteiten in het stadion verbeteren en de capaciteit vergroten. Nu passen er zo'n 3600 mensen in. Het grote doel is promotie naar de eredivisie.
"Vertraging wil ik dit niet noemen", zegt Hammerstein. "De plannen voor 2026 blijven net zo hoog op ons lijstje staan als voor deze crisis. We moeten alleen wel bekijken wat nu reëel is, maar bovenal verantwoord. We hebben er straks niets aan als er een promenade staat die niet gebruikt gaat worden omdat we de investering als club niet te boven komen."
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - PSV'er Ismael Saibari heeft een basisplaats bij Marokko in de kraker tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië op het WK voetbal. De wedstrijd in groep C begint om 00.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in het MetLife Stadium van East Rutherford.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Qatar heeft zijn eerste punt ooit behaald op het WK voetbal. De Aziatische ploeg stond de hele wedstrijd in het Bay Area Stadium van San Francisco onder druk tegen een oppermachtig Zwitserland en leek met 1-0 te verliezen, maar diep in blessuretijd kopte Boualem Khoukhi de onverwachte gelijkmaker binnen.
2 uur geledenWENEN/SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Ralf Rangnick heeft zijn contract als bondscoach van Oostenrijk verlengd. Dat meldde de Oostenrijkse voetbalbond ÖFB enkele dagen voor de eerste groepswedstrijd van de nationale ploeg op het WK voetbal tegen Jordanië.
4 uur geledenBOCA RATON (ANP) - Het nationale voetbalelftal van Curaçao reist met een volledig fitte selectie naar Houston. Alle 26 spelers kwamen op zaterdag in actie tijdens de laatste training van de ploeg van bondscoach Dick Advocaat in aanloop naar de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. "Iedereen is fit, iedereen is in staat om te spelen", aldus de woordvoerder van de ploeg tegen het ANP.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen is begonnen aan de laatste training voor het eerste duel van het Nederlands elftal op het WK van zondag tegen Japan. De doelman raakte maandag geblesseerd tijdens een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan en liet zich drie dagen behandelen door een fysiotherapeut. Hij sloot vrijdag weer aan bij een besloten training en lijkt klaar voor de ontmoeting met Japan.
7 uur geledenACCRA (ANP/AFP/RTR) - De Ghanese regering heeft een officiële klacht ingediend bij Canada omdat de Ghanese middenvelder Thomas Partey geen visum heeft gekregen. Ghana speelt woensdag de eerste groepswedstrijd van het WK voetbal in Toronto, maar de 32-jarige Partey mag Canada niet in, omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
10 uur geleden