
Telstar klopt Den Bosch na verlenging en bereikt finale play-offs
VELSEN (ANP) - Telstar staat in de finale van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia won voor eigen publiek na verlenging van FC Den Bosch: 2-1. Danny Bakker maakte in de 109e minuut het winnende doelpunt. Het eerste duel in Brabant was in 0-0 geëindigd.
Willem II of FC Dordrecht is donderdag en volgende week zondag de tegenstander van Telstar in de finale. Dordrecht verdedigt zaterdag in Tilburg een voorsprong van 2-1.
Telstar kwam in het seizoen 1977/1978 voor het laatst uit in de Eredivisie.
Trafzeker
FC Den Bosch opende in Velsen na een kleine twintig minuten de score. Teun van Grunsven was uit een hoekschop trefzeker met zijn hoofd: 0-1. De voorsprong hield niet lang stand. Scheidsrechter Bas Nijhuis gaf de thuisploeg in de 30e minuut een strafschop, toen Bakker de bal tegen de hand van Nick de Groot aan kopte. De Groot werd kort daarvoor aan zijn shirt getrokken door Guus Offerhaus, maar Nijhuis bleef bij zijn beslissing. Topscorer Youssef El Kachati schoot de penalty overtuigend binnen: 1-1.
Na rust bleven doelpunten uit. FC Den Bosch was in de slotfase wel dicht bij de winnende treffer. De Groot kopte tegen de onderkant van de lat en via het lichaam van keeper Ronald Koeman ging de bal daarna het veld weer in.
Tweede helft
Telstar sloeg in de tweede helft van de verlenging wel toe. Bakker schoot in de 109e minuut raak uit de rebound, na een goede individuele actie van El Kachati op de achterlijn (2-1).
Na afloop renden fans van Telstar het veld op om de finaleplaats te vieren. Supporters van Den Bosch betraden het veld eveneens, waarna het tot opstootjes kwam. De politie en stewards grepen daarna in.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de vierde keer de Italiaanse landstitel veroverd. De club uit Napels won op de laatste speeldag van de Serie A het thuisduel met Cagliari (2-0) en behield een voorsprong van 1 punt op Internazionale. De onttroonde kampioen won de uitwedstrijd tegen Como (0-2) door doelpunten van Stefan de Vrij en Joaquín Correa.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Timo Braasch, algemeen directeur van Vitesse, heeft er vertrouwen in dat de club blijft bestaan. Dat zegt de Duitser in een door Vitesse vrijgegeven interview, als reactie op het voorgenomen besluit van de KNVB om de licentie in te trekken.
7 uur geledenAUGSBURG (ANP/DPA) - Verdediger Jeffrey Gouweleeuw krijgt bij FC Augsburg een nieuwe trainer. De leiding van de Duitse voetbalclub maakte vrijdag bekend de samenwerking met Jess Thorup te beëindigen. Augsburg gaat ook niet verder met sportief directeur Marinko Jurendic.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De groep scheidsrechters die wedstrijden in het Nederlandse betaalde voetbal leiden, wordt komend seizoen uitgebreid met twee nieuwelingen. Scheidsrechters Niels Boel (27) en Joshua Kuipers (29) promoveren op basis van hun goede prestaties, meldt de KNVB.
8 uur geledenBILBAO (ANP) - Trainer Ernesto Valverde heeft zijn contract bij Athletic Club met een jaar verlengd. De 61-jarige Spanjaard wil zijn ploeg komend seizoen ook in de Champions League coachen.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - Simon Graves blijft voor PEC Zwolle voetballen. De 26-jarige centrale verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een contract van drie jaar bij de club uit Overijssel.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Union hoopt zondag voor het eerst sinds 1935 weer de Belgische voetbaltitel te winnen. De club was er de voorbije seizoenen vaak dichtbij, maar het ging op de slotdag van de play-offs steeds net mis.
10 uur geleden