Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teller Giro555 op 10 miljoen euro, lager dan bij vorige acties

Teller Giro555 op 10 miljoen euro, lager dan bij vorige acties

HILVERSUM (ANP) - Bij Giro555 is tot nu toe ruim 10 miljoen euro ingezameld voor mensen die het slachtoffer zijn van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten. Dat is veel minder dan bij eerdere acties. De tussenstand werd om 20.34 uur bekendgemaakt in museum Beeld & Geluid, waar al de hele dag een actiedag plaatsvindt voor dat doel.

De teller liep van 4,4 miljoen euro in de ochtend op naar ruim 6,1 miljoen euro in de middag om nu uit te komen op 10.010.116,40 miljoen euro. Een voorlopige eindstand wordt voorzien voor ongeveer 23.00 uur woensdagavond.

Andere acties door Giro555 leverden de afgelopen jaren meer geld op. Eentje voor slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië in 2023 bracht kort na de start al ruim 28 miljoen euro op. Die voor Oekraïne twee jaar geleden begon met ruim 21 miljoen euro.

Geen avondvullend tv-programma

Actievoorzitter Harm Goossens zei eerder woensdag echter dat je het conflict in het Midden-Oosten niet kunt vergelijken met bijvoorbeeld een aardbeving. "Leed kun je niet vergelijken", zei hij. Hij voegde toe "hartstikke tevreden" te zijn met het bedrag in de middag.

Het programma in deze editie is soberder dan bij eerdere nationale acties voor Giro555. Er is geen avondvullend tv-programma en slechts op bepaalde momenten zijn er updates op radio en televisie. Ook bestaat het belpanel vooral uit hulpverleners van deelnemende hulporganisaties.

Meer uit Binnenland

Winterweer zorgt voor drukkere ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt al vroeg voor een drukkere ochtendspits dan normaal op donderdag. Rond 07.00 uur zag Rijkswaterstaat Verkeersinformatie 100 kilometer file. Op een gemiddelde donderdagochtend staat er rond dit tijdstip 50 kilometer. De verkeersdienst vermoedt dat de weersomstandigheden er debet aan zijn.

58 minuten geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

1 uur geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

7 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

7 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

7 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

9 uur geleden