Teller Giro555 op 10 miljoen euro, lager dan bij vorige acties
HILVERSUM (ANP) - Bij Giro555 is tot nu toe ruim 10 miljoen euro ingezameld voor mensen die het slachtoffer zijn van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten. Dat is veel minder dan bij eerdere acties. De tussenstand werd om 20.34 uur bekendgemaakt in museum Beeld & Geluid, waar al de hele dag een actiedag plaatsvindt voor dat doel.
De teller liep van 4,4 miljoen euro in de ochtend op naar ruim 6,1 miljoen euro in de middag om nu uit te komen op 10.010.116,40 miljoen euro. Een voorlopige eindstand wordt voorzien voor ongeveer 23.00 uur woensdagavond.
Andere acties door Giro555 leverden de afgelopen jaren meer geld op. Eentje voor slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië in 2023 bracht kort na de start al ruim 28 miljoen euro op. Die voor Oekraïne twee jaar geleden begon met ruim 21 miljoen euro.
Geen avondvullend tv-programma
Actievoorzitter Harm Goossens zei eerder woensdag echter dat je het conflict in het Midden-Oosten niet kunt vergelijken met bijvoorbeeld een aardbeving. "Leed kun je niet vergelijken", zei hij. Hij voegde toe "hartstikke tevreden" te zijn met het bedrag in de middag.
Het programma in deze editie is soberder dan bij eerdere nationale acties voor Giro555. Er is geen avondvullend tv-programma en slechts op bepaalde momenten zijn er updates op radio en televisie. Ook bestaat het belpanel vooral uit hulpverleners van deelnemende hulporganisaties.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
2 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
5 uur geleden