Teller Giro555 op 10 miljoen euro, lager dan bij vorige acties
HILVERSUM (ANP) - Bij Giro555 is tot nu toe ruim 10 miljoen euro ingezameld voor mensen die het slachtoffer zijn van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten. Dat is veel minder dan bij eerdere acties. De tussenstand werd om 20.34 uur bekendgemaakt in museum Beeld & Geluid, waar al de hele dag een actiedag plaatsvindt voor dat doel.
De teller liep van 4,4 miljoen euro in de ochtend op naar ruim 6,1 miljoen euro in de middag om nu uit te komen op 10.010.116,40 miljoen euro. Een voorlopige eindstand wordt voorzien voor ongeveer 23.00 uur woensdagavond.
Andere acties door Giro555 leverden de afgelopen jaren meer geld op. Eentje voor slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië in 2023 bracht kort na de start al ruim 28 miljoen euro op. Die voor Oekraïne twee jaar geleden begon met ruim 21 miljoen euro.
Geen avondvullend tv-programma
Actievoorzitter Harm Goossens zei eerder woensdag echter dat je het conflict in het Midden-Oosten niet kunt vergelijken met bijvoorbeeld een aardbeving. "Leed kun je niet vergelijken", zei hij. Hij voegde toe "hartstikke tevreden" te zijn met het bedrag in de middag.
Het programma in deze editie is soberder dan bij eerdere nationale acties voor Giro555. Er is geen avondvullend tv-programma en slechts op bepaalde momenten zijn er updates op radio en televisie. Ook bestaat het belpanel vooral uit hulpverleners van deelnemende hulporganisaties.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
8 uur geleden