Teller Giro555-actie voor Midden-Oosten naar 21 miljoen
DEN HAAG (ANP) - Via Giro555 is tot nu toe 21.498.755 euro opgehaald voor slachtoffers van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten. Aan het einde van de actiedag afgelopen woensdag was zo'n 15 miljoen opgehaald, een veel lager bedrag dan bij een eerdere acties.
In aanloop naar de actie ontstond discussie in de samenleving over de besteding van het opgehaalde geld, omdat dat ook naar Israël gaat. De voorzitter van de actie zei toen dat de "polarisatie in de samenleving" en de discussie over de actie niet zouden helpen bij inzamelen van zoveel mogelijk geld.
De opbrengst wordt besteed aan hulp in Gaza, Libanon, Israël, de Westelijke Jordaanoever en Syrië. Zo wordt in Libanon gezorgd voor opvanglocaties, water, dekens en voedsel. In Gaza wordt een tweede dosis poliovaccinaties gegeven aan kinderen onder de tien jaar.
Giro555 is een initiatief van tien samenwerkende hulporganisaties.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
7 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
10 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
13 uur geleden