Teller giro Rode Kruis Midden-Oosten op kleine 263.000 euro
DEN HAAG (ANP) - De teller van het gironummer 716 dat het Rode Kruis opende voor hulp aan mensen in nood in het Midden-Oosten staat op 262.643,52 euro. Dat meldt een woordvoerder van de hulporganisatie dinsdag. Sinds afgelopen vrijdag kunnen mensen geld overmaken naar het gironummer.
Eerder was het wel al mogelijk om te doneren aan het Rode Kruis voor hulpverlening in het Midden-Oosten, maar de aparte giro is dus redelijk nieuw. Het Rode Kruis meldde eerder dat miljoenen mensen in Gaza, Israël, Libanon, Syrië en de Westelijke Jordaanoever "volledig afhankelijk" zijn van hulporganisaties voor "voedsel, water en medische zorg". Ook liet de hulporganisatie toen weten dat er meer geld nodig is om alle mensen te kunnen blijven helpen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
2 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
5 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
10 uur geleden