Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telgenkamp heeft spijt van provoceren Duitse hockeykeeper

Telgenkamp heeft spijt van provoceren Duitse hockeykeeper

COLOMBES (ANP) - Hockeyer Duco Telgenkamp heeft spijt van de manier waarop hij de Duitse doelman Jean-Paul Danneberg provoceerde na zijn beslissende shoot-out in de gewonnen olympische hockeyfinale. "Dat had ik niet mogen doen, maar het raakte mij persoonlijk dat hij had gezegd dat wij bang voor hen waren. En volgens mij zie ik er niet bang uit", zei de zelfverzekerde aanvaller (22) na het winnen van olympisch goud.

De keeper had in aanloop naar de eindstrijd gezegd dat hij dacht dat Oranje bang zou zijn voor Duitsland. "We komen daar met een hele brede borst naar voren binnen, omdat ik denk dat de Nederlanders echt bang voor ons zijn", had hij laten optekenen.

Volgens Telgenkamp is Danneberg al eerder vervelend geweest. "En tijdens de wedstrijd zei hij ook weer dingen. Sport is voor mij persoonlijk en niet zakelijk, dus er is voor mij heel weinig nodig om geprovoceerd te raken. Daarom zocht ik hem op nadat ik mijn shoot-out had gescoord. Maar we zijn mannen onder elkaar. Zij zijn boos en wij waren niet bang. En we hebben goud."

De spelers van Oranje lazen de uitspraken van Danneberg in een Duitse krant, vertelde Oranje-doelman Pirmin Blaak. "Les één van de mediatraining is: praat niet over je tegenstander op die manier. Hij doet dat wel. Dus we hadden een foto van hem uitgeprint en ik wilde hem ook nog in de dug-out hangen. We zijn geen ideale schoonzonen, je moet ook een beetje vies zijn."

Meer uit Sport

Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

3 minuten geleden
Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

2 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

3 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

3 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

16 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

17 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

19 uur geleden