Telgenkamp heeft spijt van provoceren Duitse hockeykeeper
COLOMBES (ANP) - Hockeyer Duco Telgenkamp heeft spijt van de manier waarop hij de Duitse doelman Jean-Paul Danneberg provoceerde na zijn beslissende shoot-out in de gewonnen olympische hockeyfinale. "Dat had ik niet mogen doen, maar het raakte mij persoonlijk dat hij had gezegd dat wij bang voor hen waren. En volgens mij zie ik er niet bang uit", zei de zelfverzekerde aanvaller (22) na het winnen van olympisch goud.
De keeper had in aanloop naar de eindstrijd gezegd dat hij dacht dat Oranje bang zou zijn voor Duitsland. "We komen daar met een hele brede borst naar voren binnen, omdat ik denk dat de Nederlanders echt bang voor ons zijn", had hij laten optekenen.
Volgens Telgenkamp is Danneberg al eerder vervelend geweest. "En tijdens de wedstrijd zei hij ook weer dingen. Sport is voor mij persoonlijk en niet zakelijk, dus er is voor mij heel weinig nodig om geprovoceerd te raken. Daarom zocht ik hem op nadat ik mijn shoot-out had gescoord. Maar we zijn mannen onder elkaar. Zij zijn boos en wij waren niet bang. En we hebben goud."
De spelers van Oranje lazen de uitspraken van Danneberg in een Duitse krant, vertelde Oranje-doelman Pirmin Blaak. "Les één van de mediatraining is: praat niet over je tegenstander op die manier. Hij doet dat wel. Dus we hadden een foto van hem uitgeprint en ik wilde hem ook nog in de dug-out hangen. We zijn geen ideale schoonzonen, je moet ook een beetje vies zijn."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
9 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
10 uur geleden