Televizier-Ring Gala trekt flink minder kijkers
AMSTERDAM (ANP) - Het Televizier-Ring Gala is donderdagavond door ruim 1,8 miljoen mensen gezien. Het prijzencircus op NPO1 was daarmee het op één na best bekeken programma van de avond, blijkt uit cijfers van de Stichting KijkOnderzoek. Het record van vorig jaar, toen het Televizier-Ring Gala ruim 2,5 miljoen kijkers trok, werd niet geëvenaard.
De kijkersprijs ging dit keer naar Over mijn lijk. Het BNNVARA-programma versloeg met 63 procent van de stemmen favoriet Beste Zangers en Nick, Simon & Kees: Homeward Bound (beide AVROTROS). Beste Zangers grijpt al voor de derde keer mis.
De Rode Lopershow, die aan het Televizier-Ring Gala voorafging, wist 1,2 miljoen kijkers te boeien. In dat programma ging Britt Dekker in gesprek met de kanshebbers voor de tv-prijzen en keek lifestyle-deskundige Maik de Boer wat de sterren droegen.
Het NOS Journaal van 20.00 uur trok donderdagavond met 2,1 miljoen de meeste kijkers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.
21 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdagavond nog een wapen gevonden in de omgeving van Overasselt. Wat voor wapen dit was en waar ze dit hebben gevonden, zeggen ze niet.
25 minuten geledenZWAAG (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in Zwaag is een persoon overleden, meldt de politie. Bij een bedrijventerrein kwamen minstens twee personen in aanraking met een gevaarlijke stof. Iemand anders raakte zwaargewond en wordt behandeld in het ziekenhuis.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Van de 34 mensen die zijn aangehouden rondom het geweld in Overasselt eerder deze week, worden er vrijdag 32 voorgeleid voor de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. Ze worden verdacht van moord dan wel doodslag in vereniging op de persoon die is doodgeschoten. Verder worden ze verdacht van poging moord in vereniging op twee politiemensen, van voorbereidingshandelingen voor moord/doodslag/gijzeling/vrijheidsberoving en het voorhanden hebben van vuurwapens. Dat meldt het OM.
1 uur geledenEERBEEK (ANP) - De dode persoon die vrijdagochtend werd gevonden in een woning in de Gelderse plaats Eerbeek is een 12-jarige jongen. Dat meldt de politie. De aangehouden verdachte is volwassen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 140 kilo vuurwerk is in de afgelopen dagen ingeleverd, op de eerste dagen dat dit kan. Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat dat weten. Vergelijkbare cijfers van eerdere jaren zijn er niet.
2 uur geleden