Televisiemaker Han Peekel (75) overleden
HILVERSUM (ANP) - Televisiemaker Han Peekel is overleden. Zijn dochter heeft het bericht van de Telegraaf over zijn overlijden bevestigd. Peekel is 75 jaar geworden. Hij overleed op Bali, onverwacht, aldus zijn dochter, aan een hartinfarct rond 18.20 uur Nederlandse tijd.
Peekel was vooral bekend van tv-programma's als Wordt Vervolgd en TV-monument. In het stripprogramma Wordt Vervolgd, dat van 1982 tot 1997 op televisie werd uitgezonden, mochten kinderen hun favoriete stripfiguur, bijvoorbeeld Donald Duck, nadoen. "Ik ben ..., 6 jaar en ik doe Donald Duck na", klonk het dan, waarna het betreffende kindje dan ging 'praten' met de stem van Donald Duck.
Peekel, in 1947 geboren in Rotterdam, was naast tv-maker ook radiopresentator, tv-producent en hij schreef boeken en maakte muziek.
Peekel overleed tijdens een vakantie op Bali, waar hij vaker naartoe ging om de Nederlandse kou te ontlopen, zo zegt zijn dochter. Hij wordt begraven in het familiegraf in Laren, bij zijn vrouw en zijn moeder. Wanneer hij terugkomt naar Nederland en wanneer de uitvaart is, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van struisvogelveren in de modewereld leidt tot leed bij struisvogels, stelt dierenbeschermingsorganisatie World Animal Protection na eigen onderzoek in samenwerking met Collective Fashion Justice, dat misstanden in de modewereld wil aanpakken. Onderzoekers van de organisaties hebben in Zuid-Afrika bewijsmateriaal vergaard bij drie commerciële struisvogelboerderijen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie met een camerabril andere mensen filmt of fotografeert, mag die beelden meestal niet zomaar delen of publiceren. Daar waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) dinsdag voor. Ook mensen die toevallig herkenbaar in beeld komen, hebben recht op bescherming van hun privacy.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om het cellentekort tegen te gaan, is niet voldoende. Dat zegt Wim Saris, directeur-generaal van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI), in het AD. Hij pleit in de krant voor meer penitentiaire instellingen met een lichter regime.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hulpverlening van de brandweer is niet of nauwelijks in het geding gekomen door de recente inbraakgolf in brandweerkazernes verspreid door Nederland. Dat laten de veiligheidsregio's weten na een rondvraag van het ANP. Sinds begin dit jaar steeg het aantal inbraken in brandweerkazernes fors vergeleken met eerdere jaren. Daarbij werd redmateriaal gestolen, zoals knipscharen om mensen uit voertuigen te bevrijden.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.
14 uur geleden