Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Televisiebioloog David Attenborough opnieuw geridderd

Televisiebioloog David Attenborough opnieuw geridderd

LONDEN (ANP) - David Attenborough is woensdag voor de tweede keer geridderd. De 96-jarige Britse televisiebioloog poseerde na afloop van de ceremonie op Windsor Castle trots met de medaille die bij zijn nieuwe titel van 'Knight Grand Cross of the Order of St Michael And St George' hoort. Volgens aanwezige Britse verslaggevers stond Attenborough te glunderen toen hij de versierselen van prins Charles kreeg.

De bioloog, die in 1985 al werd geridderd door koningin Elizabeth, heeft een nog hogere onderscheiding gekregen vanwege zijn natuurdocumentaires en inzet voor klimaatproblemen. Attenborough werkte ook samen met leden van het Britse koningshuis om aandacht te vragen voor dat thema. Zo is hij lid van de raad van de door prins William bedachte Earthshot Prize, een prijs voor initiatieven tegen klimaatproblemen.

Naast Attenborough was Snow Patrol-zanger Gary Lightbody een van de anderen die een onderscheiding kreeg. Hij kreeg een lintje voor zijn bijdrage aan muziek en inzet voor goede doelen.

Meer uit Buitenland

Iraanse leger kondigt uitbreiding vergeldingsaanvallen aan

TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft aangekondigd zijn vergeldingsaanvallen uit te breiden. "De komende dagen krijgt de vijand te maken met intensievere en grootschaligere aanvallen", meldde de staatstelevisie, verwijzend naar het Khatam al-Anbiya centraal hoofdkwartier, dat in oorlogstijd het operationele commando over de Iraanse strijdkrachten voert.

34 minuten geleden
Trump vindt Amerikaanse grondtroepen in Iran tijdverspilling

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.

1 uur geleden
Teheran hevig onder vuur, Israël kondigt 'nieuwe fase' aan

TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.

2 uur geleden
Trump: Iran wil een akkoord sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."

8 uur geleden
Ook Huis VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.

8 uur geleden
Europol waarschuwt voor verhoogde dreiging EU door oorlog Iran

MADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.

10 uur geleden
NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

11 uur geleden