Teleurstelling overheerst bij Kooij na zilver op EK wielrennen
HASSELT (ANP) - Na het brons van vorig jaar moest Olav Kooij in de wegwedstrijd van de EK wielrennen in het Belgische Hasselt ditmaal genoegen nemen met zilver. "Nu overheerst nog de teleurstelling", sprak de 22-jarige sprinter uit Numansdorp, die nog uit het wiel kwam van Tim Merlier maar de Belg net niet van de titel kon afhouden.
Kooij had zijn Oranje-ploeggenoten, onder wie Mathieu van der Poel en Danny van Poppel, een actieve koers zien rijden. De wereldkampioen probeerde in de heuvelzone een schifting te veroorzaken, maar uiteindelijk kwam een kilometer of 25 voor de finish alles weer samen. Daarna waren het met name de Italianen en de Belgen die ervoor zorgden dat het een massasprint werd. Kooij, normaal rijdend in het shirt van Visma - Lease a Bike, zat niet heel goed gepositioneerd, erkende hij. "Ik zat niet helemaal waar ik moest zitten, maar kwam nog aardig opzetten. Ik had te veel goed te maken, de streep lag net te vroeg", vertelde hij voor de camera van de NOS.
"Ik denk dat we als ploeg een goede koers hebben gereden, zeker in dat middenstuk. Het is jammer als het dan niet lukt. Misschien zat er op het laatst bij ons iets te veel vermoeidheid in de benen. Ik voelde me nog goed."
Van der Poel wist vooraf dat het voor hem een moeilijke koers ging worden om zich te onderscheiden. "Ik heb onderweg 'mijn ding' gedaan en daarna zijn we met de hele ploeg voor Olav gaan rijden. Dat was het plan. Het was een lastige laatste kilometer, alleen maar rechtdoor met tegenwind." Van der Poel reed zijn eerste wedstrijd nadat hij in de Renewi Tour met knieklachten moest opgeven. Hij bereidt zich voor op de WK in Zürich waar hij de titelverdediger is.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
16 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
22 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 dag geleden