Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstelling overheerst bij Kooij na zilver op EK wielrennen

Teleurstelling overheerst bij Kooij na zilver op EK wielrennen

HASSELT (ANP) - Na het brons van vorig jaar moest Olav Kooij in de wegwedstrijd van de EK wielrennen in het Belgische Hasselt ditmaal genoegen nemen met zilver. "Nu overheerst nog de teleurstelling", sprak de 22-jarige sprinter uit Numansdorp, die nog uit het wiel kwam van Tim Merlier maar de Belg net niet van de titel kon afhouden.

Kooij had zijn Oranje-ploeggenoten, onder wie Mathieu van der Poel en Danny van Poppel, een actieve koers zien rijden. De wereldkampioen probeerde in de heuvelzone een schifting te veroorzaken, maar uiteindelijk kwam een kilometer of 25 voor de finish alles weer samen. Daarna waren het met name de Italianen en de Belgen die ervoor zorgden dat het een massasprint werd. Kooij, normaal rijdend in het shirt van Visma - Lease a Bike, zat niet heel goed gepositioneerd, erkende hij. "Ik zat niet helemaal waar ik moest zitten, maar kwam nog aardig opzetten. Ik had te veel goed te maken, de streep lag net te vroeg", vertelde hij voor de camera van de NOS.

"Ik denk dat we als ploeg een goede koers hebben gereden, zeker in dat middenstuk. Het is jammer als het dan niet lukt. Misschien zat er op het laatst bij ons iets te veel vermoeidheid in de benen. Ik voelde me nog goed."

Van der Poel wist vooraf dat het voor hem een moeilijke koers ging worden om zich te onderscheiden. "Ik heb onderweg 'mijn ding' gedaan en daarna zijn we met de hele ploeg voor Olav gaan rijden. Dat was het plan. Het was een lastige laatste kilometer, alleen maar rechtdoor met tegenwind." Van der Poel reed zijn eerste wedstrijd nadat hij in de Renewi Tour met knieklachten moest opgeven. Hij bereidt zich voor op de WK in Zürich waar hij de titelverdediger is.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

7 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

9 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

11 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

11 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden