Teleurstelling overheerst bij Kooij na zilver op EK wielrennen
HASSELT (ANP) - Na het brons van vorig jaar moest Olav Kooij in de wegwedstrijd van de EK wielrennen in het Belgische Hasselt ditmaal genoegen nemen met zilver. "Nu overheerst nog de teleurstelling", sprak de 22-jarige sprinter uit Numansdorp, die nog uit het wiel kwam van Tim Merlier maar de Belg net niet van de titel kon afhouden.
Kooij had zijn Oranje-ploeggenoten, onder wie Mathieu van der Poel en Danny van Poppel, een actieve koers zien rijden. De wereldkampioen probeerde in de heuvelzone een schifting te veroorzaken, maar uiteindelijk kwam een kilometer of 25 voor de finish alles weer samen. Daarna waren het met name de Italianen en de Belgen die ervoor zorgden dat het een massasprint werd. Kooij, normaal rijdend in het shirt van Visma - Lease a Bike, zat niet heel goed gepositioneerd, erkende hij. "Ik zat niet helemaal waar ik moest zitten, maar kwam nog aardig opzetten. Ik had te veel goed te maken, de streep lag net te vroeg", vertelde hij voor de camera van de NOS.
"Ik denk dat we als ploeg een goede koers hebben gereden, zeker in dat middenstuk. Het is jammer als het dan niet lukt. Misschien zat er op het laatst bij ons iets te veel vermoeidheid in de benen. Ik voelde me nog goed."
Van der Poel wist vooraf dat het voor hem een moeilijke koers ging worden om zich te onderscheiden. "Ik heb onderweg 'mijn ding' gedaan en daarna zijn we met de hele ploeg voor Olav gaan rijden. Dat was het plan. Het was een lastige laatste kilometer, alleen maar rechtdoor met tegenwind." Van der Poel reed zijn eerste wedstrijd nadat hij in de Renewi Tour met knieklachten moest opgeven. Hij bereidt zich voor op de WK in Zürich waar hij de titelverdediger is.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
5 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
6 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
8 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
9 uur geleden