Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstelling over missen ritzege Van Aert bij Jumbo-Visma

Teleurstelling over missen ritzege Van Aert bij Jumbo-Visma

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Wout van Aert liet in het openingsweekeinde van de Tour de France zien dat het met de vorm wel goed zit. Maar de gewenste ritzege bleef uit voor de Belg van Jumbo-Visma. Dat was een tegenvaller, erkende ploegleider Grischa Niermann: "Op dit moment is het zwaar balen dat Wout hier niet wint, we waren er zeker van dat Lafay nog zou worden teruggepakt." Dat gebeurde niet en de Fransman Victor Lafay zegevierde in San Sebastián, net voor Van Aert.

Jumbo-Visma was goed vertegenwoordigd in de eerste groep van zo'n 25 renners, met Van Aert, zijn landgenoot Tiesj Benoot, Tourfavoriet Jonas Vingegaard en Wilco Kelderman. "Maar eigenlijk komen we dan toch net een mannetje tekort", zei Kelderman. De Barnevelder reed op kop toen Lafay zijn aanval inzette, maar was niet meer in staat tot een nieuwe inspanning.

Vingegaard hield zich na zijn inspanning op de Jaizkibel niet meer bezig met de strijd om de dagzege. En het was ook niet aan Van Aert zelf om te reageren, nadat hij dat eerder bij andere pogingen nog wel had gedaan. "Bovendien, als Wout hem terughaalt komt Tadej Pogacar er nog overheen", wist Niermann. "We balen nu even flink en zeker Wout. We komen hier ook om met hem etappes te winnen. En dit weekend waren er twee kansen."

"Maar", bleef de Duitser positief, "als de teleurstelling verdwenen is zal hij blij zijn met hoe de vorm is. Met name bergop. Als je ziet hoe hij zich als enige 'grote man' handhaaft tussen al die klimmers, dan geeft dat vertrouwen."

Kelderman baalde dat het vele werk voor niets was geweest. "Maar zo is de koers, je kunt het niet voorspellen. Dit was een mooie kans, maar we zijn hier in de eerste plaats voor Jonas."

Meer uit Sport

Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

4 uur geleden
Narváez wint derde etappe Ronde van Zwitserland na lange vlucht

BAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.

5 uur geleden
Tennisser Zverev na twee tiebreaks naar halve finales Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.

5 uur geleden
Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

12 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

1 dag geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

1 dag geleden