
Teleurstelling over missen ritzege Van Aert bij Jumbo-Visma
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Wout van Aert liet in het openingsweekeinde van de Tour de France zien dat het met de vorm wel goed zit. Maar de gewenste ritzege bleef uit voor de Belg van Jumbo-Visma. Dat was een tegenvaller, erkende ploegleider Grischa Niermann: "Op dit moment is het zwaar balen dat Wout hier niet wint, we waren er zeker van dat Lafay nog zou worden teruggepakt." Dat gebeurde niet en de Fransman Victor Lafay zegevierde in San Sebastián, net voor Van Aert.
Jumbo-Visma was goed vertegenwoordigd in de eerste groep van zo'n 25 renners, met Van Aert, zijn landgenoot Tiesj Benoot, Tourfavoriet Jonas Vingegaard en Wilco Kelderman. "Maar eigenlijk komen we dan toch net een mannetje tekort", zei Kelderman. De Barnevelder reed op kop toen Lafay zijn aanval inzette, maar was niet meer in staat tot een nieuwe inspanning.
Vingegaard hield zich na zijn inspanning op de Jaizkibel niet meer bezig met de strijd om de dagzege. En het was ook niet aan Van Aert zelf om te reageren, nadat hij dat eerder bij andere pogingen nog wel had gedaan. "Bovendien, als Wout hem terughaalt komt Tadej Pogacar er nog overheen", wist Niermann. "We balen nu even flink en zeker Wout. We komen hier ook om met hem etappes te winnen. En dit weekend waren er twee kansen."
"Maar", bleef de Duitser positief, "als de teleurstelling verdwenen is zal hij blij zijn met hoe de vorm is. Met name bergop. Als je ziet hoe hij zich als enige 'grote man' handhaaft tussen al die klimmers, dan geeft dat vertrouwen."
Kelderman baalde dat het vele werk voor niets was geweest. "Maar zo is de koers, je kunt het niet voorspellen. Dit was een mooie kans, maar we zijn hier in de eerste plaats voor Jonas."
Meer uit Sport
MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
51 minuten geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
1 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
4 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar draagt de winst van de zevende etappe in de Tour de France op aan zijn gevallen ploeggenoot João Almeida. De Sloveen heroverde met zijn tweede etappezege de gele trui op Mathieu van der Poel. "We wilden allebei deze etappe op deze iconische klim winnen, maar jammer genoeg werd het geen rematch met Van der Poel", aldus Pogacar in een flashinterview. Pogacar heeft naast de gele trui ook de groene trui in handen.
4 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft er vrede mee dat hij de gele trui kwijtraakte aan de Sloveen Tadej Pogacar. "Ik had mijn allerbeste benen nodig om de trui te behouden en die had ik niet vandaag", zei Van der Poel na de finish tegen de NOS. Van der Poel eindigde tijdens de zevende etappe als 22e op 1.20 minuut van Pogacar.
5 uur geleden