Teleurstelling over advies in Sri Lankaanse adoptiezaak
AMSTERDAM (ANP) - Dat de zaak over een Sri Lankaanse adoptie uit 1992 waarschijnlijk opnieuw beoordeeld moet worden door een gerechtshof is "uiteraard teleurstellend". Dat zegt de advocaat van Dilani Butink, die kort na haar geboorte door Nederlanders werd geadopteerd.
Butink spande een rechtszaak aan omdat ze haar biologische ouders wilde vinden, maar daarin niet slaagde. Dat wijt ze aan misstanden bij het adoptieproces. Van het gerechtshof kreeg ze gelijk. Dat stelde dat de Staat en de bemiddelingsorganisatie meer hadden kunnen doen om problemen te voorkomen. Maar de advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad het besluit te vernietigen en de zaak aan een nieuw hof toe te wijzen.
De advocaat van Butink wijst erop dat het advies slechts een tussenstap is. "Wij zullen het definitieve oordeel van de Hoge Raad moeten afwachten. Ook als de Hoge Raad het advies volgt is dit niet het einde van de procedure. Dan zal de zaak opnieuw beoordeeld moeten worden door een gerechtshof."
Butink teleurgesteld
Butink zelf noemt in het Radio1-programma Nieuws en Co het advies ook "behoorlijk teleurstellend". Ze vindt het proces nu ook verwarrend, omdat het slechts om een advies gaat. "Ik hoop ook echt dat ze anders besluiten. Maar dat kan je niet voorspellen."
Butink zei verder dat ze nog steeds vindt dat ze gelijk heeft. Haar advocaat geeft aan dat ze tijdens het proces uitgebreid uiteen hebben gezet waarom haar adoptie niet voldeed aan de regels die destijds van kracht waren.
Uitspraak
Adviezen van de advocaat-generaal worden meestal overgenomen door de Hoge Raad. De uitspraak van de Hoge Raad staat voorlopig gepland op 19 april 2024.
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
15 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
15 uur geleden