Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstelling over advies in Sri Lankaanse adoptiezaak

Teleurstelling over advies in Sri Lankaanse adoptiezaak

AMSTERDAM (ANP) - Dat de zaak over een Sri Lankaanse adoptie uit 1992 waarschijnlijk opnieuw beoordeeld moet worden door een gerechtshof is "uiteraard teleurstellend". Dat zegt de advocaat van Dilani Butink, die kort na haar geboorte door Nederlanders werd geadopteerd.

Butink spande een rechtszaak aan omdat ze haar biologische ouders wilde vinden, maar daarin niet slaagde. Dat wijt ze aan misstanden bij het adoptieproces. Van het gerechtshof kreeg ze gelijk. Dat stelde dat de Staat en de bemiddelingsorganisatie meer hadden kunnen doen om problemen te voorkomen. Maar de advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad het besluit te vernietigen en de zaak aan een nieuw hof toe te wijzen.

De advocaat van Butink wijst erop dat het advies slechts een tussenstap is. "Wij zullen het definitieve oordeel van de Hoge Raad moeten afwachten. Ook als de Hoge Raad het advies volgt is dit niet het einde van de procedure. Dan zal de zaak opnieuw beoordeeld moeten worden door een gerechtshof."

Butink teleurgesteld

Butink zelf noemt in het Radio1-programma Nieuws en Co het advies ook "behoorlijk teleurstellend". Ze vindt het proces nu ook verwarrend, omdat het slechts om een advies gaat. "Ik hoop ook echt dat ze anders besluiten. Maar dat kan je niet voorspellen."

Butink zei verder dat ze nog steeds vindt dat ze gelijk heeft. Haar advocaat geeft aan dat ze tijdens het proces uitgebreid uiteen hebben gezet waarom haar adoptie niet voldeed aan de regels die destijds van kracht waren.

Uitspraak

Adviezen van de advocaat-generaal worden meestal overgenomen door de Hoge Raad. De uitspraak van de Hoge Raad staat voorlopig gepland op 19 april 2024.

Meer uit Binnenland

Burgemeester van Amsterdam ontbindt pro-Palestijns protest

AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Stopera ontbonden, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie riep de ruim honderd demonstranten op het gebied te verlaten, anders zou er geweld worden gebruikt. De mobiele eenheid was aanwezig om hen weg te drijven, maar heeft niet ingegrepen.

1 uur geleden
Ministers wonen herdenking 7 oktober bij in Amsterdamse synagoge

AMSTERDAM (ANP) - Defensieminister en vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD), buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) en minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, D66) waren woensdagavond bij een herdenking voor de slachtoffers van de aanval van Hamas op Israël. De herdenking vond plaats in een synagoge in Amsterdam en werd georganiseerd door de Israëlische ambassade en het Centraal Joods Overleg.

1 uur geleden
ICT van Belastingdienst heeft komende jaren handen vol aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De komende twee jaar is zo ongeveer alle vrijgekomen ICT-capaciteit bij de Belastingdienst nodig voor de nieuwe vermogenswinstheffing en enkele andere belastingaanpassingen die het kabinet wil doorvoeren. Dat heeft staatssecretaris Eelco Eerenberg woensdag in een debat over de fiscus gezegd. Het kabinet waarschuwde al eerder dat het instellen van een heffing over winst uit spaargeld, aandelen en vastgoed in box 3 veel vraagt van de uitvoeringsorganisatie. "Dat gaat hobbelig worden", zei de D66-bewindsman nog maar eens.

2 uur geleden
Tweede Kamer steunt wet voor alcoholmeter bij veroordeling

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.

3 uur geleden
Drie jaar na 7 oktober: pro-Palestijnse protesten in grote steden

UTRECHT (ANP) - Op openbare plekken door heel Nederland vinden woensdagavond pro-Palestijnse betogingen plaats. Het is woensdag exact drie jaar geleden dat Hamas een grote aanval uitvoerde op Israël, waarbij meer dan 1200 mensen omkwamen. Na die aanval sloeg het Israëlische leger terug, waardoor naar schatting ruim 70.000 mensen in Gaza werden gedood.

3 uur geleden
Herstel ingezakte oever Valkenburgse Meer duurt zeker jaar langer

KATWIJK (ANP) - Het herstel van de vorig jaar ingestorte oever van het Valkenburgse Meer laat nog zeker een jaar op zich wachten. Het was de bedoeling dat het bedrijf dat zand wint uit het meer dit najaar een nieuwe waterkering zou aanleggen, maar de voorbereidingen nemen meer tijd in beslag. "Naar verwachting is de waterkering niet eerder dan eind 2027 gerealiseerd", aldus de provincie Zuid-Holland, die het uitstel zegt "te betreuren".

3 uur geleden
Inlichtingendiensten voorzien fors meer Chinese cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren zullen er flink meer Chinese cyberaanvallen plaatsvinden, verwachten de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) en de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Om organisaties daarvoor te behoeden kwamen de diensten woensdag met een cyberadvies.

3 uur geleden