Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstelling over advies in Sri Lankaanse adoptiezaak

Teleurstelling over advies in Sri Lankaanse adoptiezaak

AMSTERDAM (ANP) - Dat de zaak over een Sri Lankaanse adoptie uit 1992 waarschijnlijk opnieuw beoordeeld moet worden door een gerechtshof is "uiteraard teleurstellend". Dat zegt de advocaat van Dilani Butink, die kort na haar geboorte door Nederlanders werd geadopteerd.

Butink spande een rechtszaak aan omdat ze haar biologische ouders wilde vinden, maar daarin niet slaagde. Dat wijt ze aan misstanden bij het adoptieproces. Van het gerechtshof kreeg ze gelijk. Dat stelde dat de Staat en de bemiddelingsorganisatie meer hadden kunnen doen om problemen te voorkomen. Maar de advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad het besluit te vernietigen en de zaak aan een nieuw hof toe te wijzen.

De advocaat van Butink wijst erop dat het advies slechts een tussenstap is. "Wij zullen het definitieve oordeel van de Hoge Raad moeten afwachten. Ook als de Hoge Raad het advies volgt is dit niet het einde van de procedure. Dan zal de zaak opnieuw beoordeeld moeten worden door een gerechtshof."

Butink teleurgesteld

Butink zelf noemt in het Radio1-programma Nieuws en Co het advies ook "behoorlijk teleurstellend". Ze vindt het proces nu ook verwarrend, omdat het slechts om een advies gaat. "Ik hoop ook echt dat ze anders besluiten. Maar dat kan je niet voorspellen."

Butink zei verder dat ze nog steeds vindt dat ze gelijk heeft. Haar advocaat geeft aan dat ze tijdens het proces uitgebreid uiteen hebben gezet waarom haar adoptie niet voldeed aan de regels die destijds van kracht waren.

Uitspraak

Adviezen van de advocaat-generaal worden meestal overgenomen door de Hoge Raad. De uitspraak van de Hoge Raad staat voorlopig gepland op 19 april 2024.

Meer uit Binnenland

Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

40 minuten geleden
Dijkgraven willen meer investeringen in beschikbaarheid zoetwater

ROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."

1 uur geleden
Per direct landelijke ophok- en afschermplicht vanwege vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Pluimveehouders moeten per direct hun kippen binnenhouden om de verspreiding van vogelgriep zoveel mogelijk te beperken. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft vanwege drie uitbraken in korte tijd per direct een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld. Hobbyhouders moeten hun kippen of andere vogels zoveel mogelijk beschermen tegen besmetting.

1 uur geleden
Fatbikeverbod Vondelpark in Amsterdam blijft, geen uitbreiding

AMSTERDAM (ANP) - Het fatbikeverbod in het Amsterdamse Vondelpark blijft van kracht, maar wordt niet uitgebreid naar andere plekken. Dat heeft de gemeente besloten na evaluatie van de maatregel die op 11 mei is ingevoerd.

1 uur geleden
Beslag op half miljoen aan illegale vapes in Tilburg

TILBURG (ANP) - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een groot aantal illegale vapes gevonden in een pand aan de Lannerstraat in Tilburg. In het pand lagen 5100 THC-vapes en 17.120 vapes met een smaakje opgeslagen die samen een geschatte waarde hadden van bijna 500.000 euro, meldt de politie woensdag. Een 28-jarige Tilburger is aangehouden.

2 uur geleden
NS toont vanaf december lijnnummers op stationsborden

UTRECHT (ANP) - De NS laat vanaf 13 december lijnnummers zien op informatieschermen op stations. De nummers moeten reizigers helpen hun trein te herkennen en geven vooral bij overstappen, spoorwijzigingen en verstoringen meer houvast.

3 uur geleden
Meer Europese steden willen bescherming van Strafhof in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Meer steden willen Europese maatregelen om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag te beschermen tegen Amerikaanse sancties. De burgemeesters van Amsterdam, Barcelona, Brussel, Lille, Parijs, Rome en Straatsburg hebben samen met Den Haag een brief gestuurd aan Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.

4 uur geleden