Teleurstelling over advies in Sri Lankaanse adoptiezaak
AMSTERDAM (ANP) - Dat de zaak over een Sri Lankaanse adoptie uit 1992 waarschijnlijk opnieuw beoordeeld moet worden door een gerechtshof is "uiteraard teleurstellend". Dat zegt de advocaat van Dilani Butink, die kort na haar geboorte door Nederlanders werd geadopteerd.
Butink spande een rechtszaak aan omdat ze haar biologische ouders wilde vinden, maar daarin niet slaagde. Dat wijt ze aan misstanden bij het adoptieproces. Van het gerechtshof kreeg ze gelijk. Dat stelde dat de Staat en de bemiddelingsorganisatie meer hadden kunnen doen om problemen te voorkomen. Maar de advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad het besluit te vernietigen en de zaak aan een nieuw hof toe te wijzen.
De advocaat van Butink wijst erop dat het advies slechts een tussenstap is. "Wij zullen het definitieve oordeel van de Hoge Raad moeten afwachten. Ook als de Hoge Raad het advies volgt is dit niet het einde van de procedure. Dan zal de zaak opnieuw beoordeeld moeten worden door een gerechtshof."
Butink teleurgesteld
Butink zelf noemt in het Radio1-programma Nieuws en Co het advies ook "behoorlijk teleurstellend". Ze vindt het proces nu ook verwarrend, omdat het slechts om een advies gaat. "Ik hoop ook echt dat ze anders besluiten. Maar dat kan je niet voorspellen."
Butink zei verder dat ze nog steeds vindt dat ze gelijk heeft. Haar advocaat geeft aan dat ze tijdens het proces uitgebreid uiteen hebben gezet waarom haar adoptie niet voldeed aan de regels die destijds van kracht waren.
Uitspraak
Adviezen van de advocaat-generaal worden meestal overgenomen door de Hoge Raad. De uitspraak van de Hoge Raad staat voorlopig gepland op 19 april 2024.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
5 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
6 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
8 uur geleden