Teleurstelling en boegeroep in fanzone Dortmund
DORTMUND (ANP) - In de fanzone in het Westfalenpark overheerst teleurstelling bij de duizenden Nederlandse fans. Bij het laatste fluitsignaal klonk veel boegeroep en werd uit frustratie met bekers gegooid.
Veel mensen zijn gelijk vertrokken en gaan richting de trams. Het kleine contingent Engelse fans vierde feest na afloop van de wedstrijd. Van ongeregeldheden is vooralsnog geen sprake, ziet een ANP-verslaggever.
De Duitse presentatoren van de fanzone roepen Nederlandse fans op "kalm en rustig" naar huis te gaan. "We snappen dat jullie teleurgesteld zijn, maar bewaar je rust", zo klinkt het. "Jullie hebben hier in Dortmund iets prachtigs neergezet."
De fanzone blijft open tot middernacht en er komt nog een dj optreden. Veel Nederlandse fans kiezen er echter dus voor om te vertrekken. Ruim de helft van het eerder propvolle terrein was ongeveer een kwartier na afloop van de wedstrijd al leeg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De lonen van defensiepersoneel stijgen op 1 september met 6,5 procent. Begin 2028 worden de salarissen nog eens 2 procent hoger, heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) afgesproken met vakbonden. Ook beloningen voor missies en onregelmatig werk gaan omhoog.
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het provinciebestuur van Gelderland houdt vast aan stroken van 500 meter rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden waarin de stikstofuitstoot fors omlaag moet. In die zones komt onder meer een verbod op nieuwe veehouderijen en moeten boeren inzetten op stalinnovaties om hun uitstoot omlaag te krijgen.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima opent op vrijdagmiddag 10 juli in Rotterdam Ahoy het NN North Sea Jazz Festival, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst donderdag. Het is dit jaar vijftig jaar geleden dat de eerste editie van het jazzfestival plaatsvond.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Oekraïne helpen om de energie-infrastructuur sneller te herstellen. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) heeft daarvoor op een internationale conferentie voor hulp aan Oekraïne in Gdansk een akkoord getekend met de Oekraïense minister Denys Shmyhal van Energie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in de zaak rond de vergismoord op Rob Zweekhorst in 2014. De 59-jarige René F. uit Schiedam werd eerder deze maand door de rechtbank in Rotterdam wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op de ggz-directeur in het Zuid-Hollandse Berkel en Rodenrijs. Het OM had 24 jaar cel geëist.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft samen met andere EU-lidstaten gepleit voor uitstel bij de invoering van het nieuwe grenscontrolesysteem. Het systeem is nog altijd niet af, meldt een woordvoerder van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan het ANP.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na de hitte van de afgelopen week lijkt het zondag eindelijk af te koelen. Aan het eind van de week is het al minder heet en volgende week wordt het rond de 23 graden, meldt Weeronline.
3 uur geleden