Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstellende beursgang beleggingsapp Robinhood op Wall Street

Teleurstellende beursgang beleggingsapp Robinhood op Wall Street

NEW YORK (ANP/RTR) - De populaire beleggingsapp Robinhood ging donderdag bij zijn beursgang op Wall Street behoorlijk onderuit. De openingskoers bedroeg 38 dollar per aandeel, maar Robinhood daalde vervolgens met 6 procent tot 35,77 dollar. De beurswaarde van Robinhood bedroeg daarmee circa 30 miljard dollar.

Robinhood heeft een notering aan de technologiebeurs Nasdaq onder het beurssymbool 'HOOD'. Met de aandelenverkoop werd ongeveer 2 miljard dollar opgehaald. Het in Californië gevestigde bedrijf werd in 2013 opgericht door Vlad Tenev, die topman is, en Baiju Bhatt. Zij waren destijds kamergenoten op de Universiteit van Stanford. Zij verkochten ieder voor ongeveer 50 miljoen dollar aan aandelen.

Robinhood was de geliefde app van particuliere beleggers die begin dit jaar flink belegden in gamewinkelketen GameStop en bioscoopbedrijf AMC Entertainment. Daarbij organiseerden die beleggers zich via het internetforum Reddit. Een van de motieven was om shortsellers, die speculeren op een koersdaling, dwars te zitten. Het zorgde er op een gegeven moment voor dat GameStop in één week tijd 1000 procent in waarde steeg.

Robinhood is niet onomstreden. Toen de hype rond de zogenoemde Reddit-aandelen zijn hoogtepunt bereikte, beperkte de app het aantal transacties rond veel verhandelde aandelen. Op social media werd direct gespeculeerd dat dit op aandringen van professionele beleggingsfondsen gebeurde, maar dat sprak topman Tenev tegen. Het was door de hevige koersbewegingen en drukte financieel niet verantwoord om voor alle transacties borg aan te houden, zo zei hij.

Meer uit Financieel

Kostenstijging na rentevaste periode valt mee, zegt De Hypotheker

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huiseigenaren die de afgelopen tien jaar een hypotheek hebben afgesloten, krijgen door de gestegen hypotheekrente hogere maandelijkse kosten als hun rentevaste periode de komende jaren afloopt. Het effect op hun portemonnee is echter minder groot dan verwacht, meldt De Hypotheker. Door de hogere rente profiteren ze namelijk van een groter belastingvoordeel.

48 minuten geleden
Aanbesteding voor nieuw windmolenpark op zee krijgt nul reacties

DEN HAAG (ANP) - Geen enkel bedrijf heeft een poging gedaan om de bouw en exploitatie van een nieuw windmolenpark in het Nederlandse deel van de Noordzee binnen te halen. Dat schrijft demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei in een Kamerbrief over de nu gesloten aanbesteding.

6 uur geleden
Apple voert omzet op, maar krimpt in China

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal de omzet opgevoerd, mede dankzij goede verkopen van zijn nieuwe iPhone-modellen. Op de belangrijke Chinese markt verloor het Amerikaanse techconcern juist terrein.

6 uur geleden
Clouddivisie stuwt groei Amazon dankzij AI-hype

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft in het derde kwartaal een 13 procent hogere omzet geboekt van ruim 180 miljard dollar. De sterkste motor achter die groei was de divisie die clouddiensten aanbiedt. Daarbij was er volgens topman Andy Jassy een sterke vraag naar rekenkracht voor AI-toepassingen.

6 uur geleden
Techaandelen onder druk op Wall Street, Meta daalt hard

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn donderdag bij de grootste verliezers geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Onder andere socialmediaconcern Meta was een opvallende daler. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram waarschuwde een dag eerder bij zijn kwartaalcijfers dat de uitgaven aan kunstmatige intelligentie fors zullen stijgen.

7 uur geleden
BP schrapt in Nederland 150 banen, meldt vakbond

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern BP schrapt 150 banen in Nederland, meldt vakbond CNV. Het Britse energiebedrijf doet de ingreep volgens de bond om de winstgevendheid te beschermen, nu de olieprijzen zijn gedaald.

7 uur geleden
Werkgever mag toch huur inhouden op loon arbeidsmigrant, FNV boos

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil werkgevers toch blijven toestaan om huur in te houden op het minimumloon van arbeidsmigranten, schrijft VVD-minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) aan de Tweede Kamer. Haar voorganger Eddy van Hijum (NSC) wilde vanaf volgend jaar stapsgewijs af van deze regeling, omdat die uitbuiting in de hand zou werken.

9 uur geleden