Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstellend Liverpool komt goed weg bij sterk Everton: 0-0 (2)

Teleurstellend Liverpool komt goed weg bij sterk Everton: 0-0 (2)

LIVERPOOL (ANP) - De langverwachte rentree van Liverpool aan het Engelse voetbalfront is geen succes geworden. De gedoodverfde kampioen van de Premier League bleef in de derby bij stadgenoot Everton steken op 0-0. Virgil van Dijk speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd, ploeggenoot Georginio Wijnaldum viel na ruim een uur in.

Met de teleurstellende remise kwam de ploeg van trainer Jürgen Klopp nog goed weg ook. Tom Davies schoot in de slotfase namens Everton op de paal. Daarna moest doelman Alisson Becker van Liverpool nog een keer redding brengen om het punt vast te houden.

De eerste landstitel sinds 1990 komt voor de 'Reds' door de matige herstart niet echt in gevaar. De marge met nummer 2 bedraagt nu nog 23 punten, waarbij Manchester City nog een wedstrijd minder heeft gespeeld. De ploeg van coach Pep Guardiola komt maandag op eigen veld uit tegen Burnley. City moet winnen om Liverpool woensdag in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace nog even van de titel te kunnen afhouden.

Eerste kans

De eerste kans was al snel voor Everton. Richarlison schoot de bal via de vingertoppen van doelman Alisson voorlangs. De Braziliaanse spits had in de aanloop naar de derby voor de nodige commotie gezorgd met een aantal prikkelende uitspraken over Van Dijk. Hij was het oneens met mensen die de Nederlander de beste verdediger ter wereld vinden. "Mensen zijn geobsedeerd door hem. Ja, hij is een goede verdediger en hij is bezig aan een sterk seizoen, maar ik ben hem al eens voorbij gedribbeld", liet Richarlison uitdagend weten.

Na de sterke beginfase van Everton viel het duel stil in het lege stadion. Liverpool kon opvallend weinig afdwingen. Vlak voor de rust moest James Milner bij de bezoekers geblesseerd naar de kant. Voor hem kwam Joe Gomez in de plaats.

Na de rust kreeg Naby Keita de eerste serieuze kans voor Liverpool. Hij schoot echter ver naast. Na ruim een uur moest Keita zich laten vervangen door Wijnaldum. Ook de gangmaker van Oranje kon Liverpool niet over het dode punt helpen. Dankzij de paal en doelman Alisson bleef Liverpool de eerste nederlaag tegen Everton in een serie van 22 onderlinge duels bespaard.

Meer uit Voetbal

Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

57 minuten geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

2 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

4 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

5 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

13 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

13 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

16 uur geleden