Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstellend Liverpool komt goed weg bij sterk Everton: 0-0 (2)

Teleurstellend Liverpool komt goed weg bij sterk Everton: 0-0 (2)

LIVERPOOL (ANP) - De langverwachte rentree van Liverpool aan het Engelse voetbalfront is geen succes geworden. De gedoodverfde kampioen van de Premier League bleef in de derby bij stadgenoot Everton steken op 0-0. Virgil van Dijk speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd, ploeggenoot Georginio Wijnaldum viel na ruim een uur in.

Met de teleurstellende remise kwam de ploeg van trainer Jürgen Klopp nog goed weg ook. Tom Davies schoot in de slotfase namens Everton op de paal. Daarna moest doelman Alisson Becker van Liverpool nog een keer redding brengen om het punt vast te houden.

De eerste landstitel sinds 1990 komt voor de 'Reds' door de matige herstart niet echt in gevaar. De marge met nummer 2 bedraagt nu nog 23 punten, waarbij Manchester City nog een wedstrijd minder heeft gespeeld. De ploeg van coach Pep Guardiola komt maandag op eigen veld uit tegen Burnley. City moet winnen om Liverpool woensdag in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace nog even van de titel te kunnen afhouden.

Eerste kans

De eerste kans was al snel voor Everton. Richarlison schoot de bal via de vingertoppen van doelman Alisson voorlangs. De Braziliaanse spits had in de aanloop naar de derby voor de nodige commotie gezorgd met een aantal prikkelende uitspraken over Van Dijk. Hij was het oneens met mensen die de Nederlander de beste verdediger ter wereld vinden. "Mensen zijn geobsedeerd door hem. Ja, hij is een goede verdediger en hij is bezig aan een sterk seizoen, maar ik ben hem al eens voorbij gedribbeld", liet Richarlison uitdagend weten.

Na de sterke beginfase van Everton viel het duel stil in het lege stadion. Liverpool kon opvallend weinig afdwingen. Vlak voor de rust moest James Milner bij de bezoekers geblesseerd naar de kant. Voor hem kwam Joe Gomez in de plaats.

Na de rust kreeg Naby Keita de eerste serieuze kans voor Liverpool. Hij schoot echter ver naast. Na ruim een uur moest Keita zich laten vervangen door Wijnaldum. Ook de gangmaker van Oranje kon Liverpool niet over het dode punt helpen. Dankzij de paal en doelman Alisson bleef Liverpool de eerste nederlaag tegen Everton in een serie van 22 onderlinge duels bespaard.

Meer uit Voetbal

FC Twente contracteert Israëlische verdediger Lemkin

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.

7 uur geleden
Kuijt volgt bij FC Dordrecht Boel op als hoofdtrainer

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt is de nieuwe trainer van FC Dordrecht. De voormalig international is bij de eerstedivisionist de opvolger van Melvin Boel, die onlangs de overstap maakte naar Go Ahead Eagles.

8 uur geleden
Perisic verlengt contract bij PSV met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Ivan Perisic blijft bij PSV voetballen. De 36-jarige aanvaller verlengde vrijdag zijn contract met twee jaar, tot de zomer van 2027.

9 uur geleden
Oranjevrouwen winnen besloten oefenduel met 3-0 van Finland

LEEUWARDEN (ANP) - Nederland heeft op vrijdagmiddag een besloten oefenwedstrijd in Leeuwarden met 3-0 gewonnen van Finland. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. De doelpunten van de Oranjevrouwen werden gemaakt door Lynn Wilms, Chasity Grant en Shanice van de Sanden.

12 uur geleden
Van Gastel vervolgt trainersloopbaan in Indonesië

YOGYAKARTA (ANP) - Jean-Paul van Gastel vervolgt zijn trainersloopbaan in Indonesië. De oud-Feyenoorder heeft een contract ondertekend bij PSIM Yogyakarta, dat afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerde.

13 uur geleden
Van Nistelrooij weg als coach bij gedegradeerd Leicester City

LEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij vertrekt als coach van Leicester City. Dat heeft de Engelse voetbalclub via de sociale media bekendgemaakt. Leicester City degradeerde onder Van Nistelrooij uit de Premier League. Het contract van Van Nistelrooij liep nog tot medio 2027.

17 uur geleden
Real Madrid en Al-Hilal naar achtste finales op WK voor clubs

PHILADELPHIA (ANP) - Real Madrid en Al-Hilal hebben zich als laatste twee geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Real eindigde als eerste in groep H door een 3-0-zege op RB Salzburg. Al-Hilal uit Saudi-Arabië versloeg het Mexicaanse Pachuca met 2-0.

18 uur geleden