Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurstellend Liverpool komt goed weg bij sterk Everton: 0-0 (2)

Teleurstellend Liverpool komt goed weg bij sterk Everton: 0-0 (2)

LIVERPOOL (ANP) - De langverwachte rentree van Liverpool aan het Engelse voetbalfront is geen succes geworden. De gedoodverfde kampioen van de Premier League bleef in de derby bij stadgenoot Everton steken op 0-0. Virgil van Dijk speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd, ploeggenoot Georginio Wijnaldum viel na ruim een uur in.

Met de teleurstellende remise kwam de ploeg van trainer Jürgen Klopp nog goed weg ook. Tom Davies schoot in de slotfase namens Everton op de paal. Daarna moest doelman Alisson Becker van Liverpool nog een keer redding brengen om het punt vast te houden.

De eerste landstitel sinds 1990 komt voor de 'Reds' door de matige herstart niet echt in gevaar. De marge met nummer 2 bedraagt nu nog 23 punten, waarbij Manchester City nog een wedstrijd minder heeft gespeeld. De ploeg van coach Pep Guardiola komt maandag op eigen veld uit tegen Burnley. City moet winnen om Liverpool woensdag in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace nog even van de titel te kunnen afhouden.

Eerste kans

De eerste kans was al snel voor Everton. Richarlison schoot de bal via de vingertoppen van doelman Alisson voorlangs. De Braziliaanse spits had in de aanloop naar de derby voor de nodige commotie gezorgd met een aantal prikkelende uitspraken over Van Dijk. Hij was het oneens met mensen die de Nederlander de beste verdediger ter wereld vinden. "Mensen zijn geobsedeerd door hem. Ja, hij is een goede verdediger en hij is bezig aan een sterk seizoen, maar ik ben hem al eens voorbij gedribbeld", liet Richarlison uitdagend weten.

Na de sterke beginfase van Everton viel het duel stil in het lege stadion. Liverpool kon opvallend weinig afdwingen. Vlak voor de rust moest James Milner bij de bezoekers geblesseerd naar de kant. Voor hem kwam Joe Gomez in de plaats.

Na de rust kreeg Naby Keita de eerste serieuze kans voor Liverpool. Hij schoot echter ver naast. Na ruim een uur moest Keita zich laten vervangen door Wijnaldum. Ook de gangmaker van Oranje kon Liverpool niet over het dode punt helpen. Dankzij de paal en doelman Alisson bleef Liverpool de eerste nederlaag tegen Everton in een serie van 22 onderlinge duels bespaard.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

1 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

2 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

4 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

4 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

6 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

7 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

9 uur geleden