Teleurgestelde Wiegman vindt Spanje de terechte wereldkampioen
SYDNEY (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Engelse voetbalsters vindt Spanje de terechte wereldkampioen. De 53-jarige Haagse gaf na het verliezen van haar tweede achtereenvolgende WK-finale (1-0) aan dat de teleurstelling overheerste, maar vond dat haar ploeg niets te verwijten viel. "De speelsters hebben er alles aan gedaan en Spanje was gewoon veel beter dan wij", zei de voormalig bondscoach van Oranje.
Wiegman vond Spanje vooral in de eerste helft beter. "Wij kregen geen druk op de bal. Na de rust zijn we teruggegaan naar een 4-3-3-opstelling en kwam het momentum wat meer bij ons te liggen. Maar door het VAR-moment dat eeuwig duurde en de lange blessurebehandeling ging het tempo eruit." In de 70e minuut miste Spanje een strafschop, die was gegeven vanwege hands. De scheidsrechter had minuten de tijd nodig om de videobeelden te bekijken.
Volgens Wiegman was Spanje ook over het hele toernooi gezien de beste ploeg. "En daar moeten we ze de complimenten voor geven en feliciteren."
Wiegman verloor vier jaar geleden de WK-finale met de Nederlandse voetbalsters van de Verenigde Staten. Met Oranje en Engeland pakte ze al wel de Europese titel.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
18 uur geleden