Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurgestelde spelers van Oranje richten vizier op WK van 2026

Teleurgestelde spelers van Oranje richten vizier op WK van 2026

VALENCIA (ANP) - Virgil van Dijk keek al snel na de nederlaag tegen Spanje in de kwartfinale van de Nations League vooruit op de route van het Nederlands elftal naar het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Verliezen doet altijd pijn", zei de aanvoerder na een gelijkspel na verlenging (3-3) en een verloren strafschoppenserie (5-4) in Estadio Mestalla van Valencia. "Maar laten we vooral proberen met zijn allen beter te worden. Alleen dan bereik je soms wat."

Oranje begint de kwalificatie voor de mondiale eindronde in drie landen op 7 juni met een uitwedstrijd tegen Finland. Drie dagen later ontvangt het Malta in Groningen. Polen en Litouwen zijn de overige tegenstanders van het Nederlands elftal in de poule. Als Oranje van Spanje had gewonnen, had het in juni aan de Final Four van de Nations League mogen deelnemen. In dat geval waren Turkije, Bulgarije en Georgië vanaf september de tegenstanders in de WK-kwalificatie geweest.

"Dan hadden we waarschijnlijk in een lastigere poule gezeten", zei Frenkie de Jong. "Maar jullie hebben gezien dat we alles hebben gedaan om de laatste vier van de Nations League te bereiken. Dat is helaas niet gelukt. We zijn teleurgesteld, maar we hebben het Spanje wel moeilijk gemaakt. Of we dan wereldtop zijn? Ach, dat weet ik niet. Maar we misten de afgelopen jaren te vaak belangrijke spelers. We hebben een mooie wedstrijd gespeeld. Er stonden veel goede spelers op het veld en er gebeurde veel in een heel mooi stadion. Verliezen is nooit leuk. Maar een uitschakeling op het WK of EK doet wel meer pijn."

Finland en Malta

Van Dijk hoopt dat zijn ploeggenoten komende zomer vlak voor hun vakantie nog twee keer alles geven tegen Finland en Malta. "Dat zijn andere wedstrijden dan tegen Spanje", zei hij. "En veel spelers zijn dan misschien al een week vrij. Maar het is natuurlijk heel belangrijk om goed aan die WK-kwalificatie te beginnen. Iedereen heeft de verplichting het niveau van deze wedstrijd tegen Spanje weer te halen."

Ook Cody Gakpo richtte zich op de kwalificatie voor de mondiale eindronde van 2026. "Ik zeg niet dat we beter waren dan Spanje, maar we hadden kunnen winnen", zei de aanvaller van Liverpool. "We hebben veel goede dingen laten zien. Daar moeten we mee verder."

Meer uit Voetbal

Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

1 uur geleden
Franse voetballer Payet (38) beëindigt carrière

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.

1 uur geleden
Noorwegen waarschijnlijk zonder spits Haaland tegen Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.

2 uur geleden
Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

4 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

14 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

14 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

15 uur geleden