Teleurgestelde Southgate weet dat Engeland beter moet op EK
FRANKFURT (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland heeft een hoop werk te doen met zijn ploeg dit EK. Dat zei hij direct na het 1-1-gelijkspel tegen Denemarken. "Het resultaat is niet waar we op hoopten. Er is veel werk te doen, dat is duidelijk na de eerste twee wedstrijden dit toernooi."
Engeland won in de eerste wedstrijd van groep C nipt met 1-0 van Servië. Donderdag imponeerden de Engelsen niet tegen Denemarken en bleven ze dus op 1-1 steken. "We snappen dat mensen teleurgesteld zijn met deze optredens. En terecht. We moeten beter", aldus Southgate op de persconferentie.
Spits Harry Kane is het eens met zijn coach, maar benadrukt dat Engeland koploper in de poule is. "Maar we weten inderdaad dat we beter kunnen. Er zal veel onvrede zijn in Engeland op dit moment, maar stap voor stap zullen we er komen", aldus de man die het Engelse doelpunt maakte donderdag.
Gelijkspel
Denemarken was tegen Engeland aan het einde nog dicht bij de winst. De Deense bondscoach Kasper Hjulmand vindt het gelijkspel dan ook "jammer". "We hadden hier kunnen winnen. Van tevoren was dat gevoel er al. Maar we spelen goed en dat is belangrijk voor de komende wedstrijden."
Denemarken heeft 2 punten en speelt dinsdag nog tegen Servië, dat met 1 punt onderaan staat. Koploper Engeland treft nog Slovenië, dat net als de Denen ook 2 punten heeft.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is met een complete selectie de voorbereiding begonnen op de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap. Een dag na de zege van 3-1 op Tunesië verscheen bondscoach Ronald Koeman vrijdag met al zijn 26 spelers op het veld van KC Current in Kansas City.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De KNVB mag vanaf het komende seizoen ook de competities van de op zaterdag en op zondag voetballende teams in de tweede en derde klasse samenvoegen. Dat probeerden acht op zondag spelende clubs nog voor de start te voorkomen via een voorzieningenrechter, maar die wijst hun bezwaren van de hand.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Luc Nieuwenhuijs definitief overgenomen van NEC. De Rotterdammers huurden de 19-jarige aanvaller het afgelopen halfjaar al van de club uit Nijmegen. Nieuwenhuijs heeft bij Sparta een contract tot medio 2028 getekend, met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De bus die de Nederlandse supporters op het wereldkampioenschap voetbal voorgaat bij de zogenoemde 'fanwalk' op de dag van een wedstrijd van Oranje, is vrijdag vanuit de Verenigde Staten vertrokken naar Mexico. Het Nederlands elftal speelt daar in de nacht van maandag op dinsdag om 03.00 uur Nederlandse tijd in het Monterrey Stadium in Guadalupe tegen Marokko in de zestiende finales.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
9 uur geleden