Teleurgestelde schaatsster De Jong: alles gegeven, maar niet moe
BEIJING (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong had zich veel voorgesteld van de 3000 meter op de Olympische Spelen, maar de 26-jarige Friezin kwam niet verder dan de achtste plaats. "Dit was niet de race die ik voor ogen had", erkende De Jong. "Ik heb alles gegeven, maar ik ben niet moe. Ik kreeg het er gewoon niet uit."
De schaatsster van Jumbo-Visma kwam in de eerste rit na de dweilpauze niet verder dan 4.02,37. "Tijdens het inrijden dacht ik: dit voelt goed. Maar in de wedstrijd kreeg ik er niet uit wat ik wilde. Ik voelde gewoon dat ik m'n schaats niet goed neerzette. Dan kost iedere slag heel veel energie. Het is raar, maar ik was toch op het einde niet moe."
Van beklemmende spanning was volgens de schaatsster geen sprake. "Ik kon het 'klein' houden in mijn hoofd, ik was niet heel zenuwachtig. Ik ging gecontroleerd van start, maar ik kreeg niet datgene eruit wat ik graag wilde."
De Jong hoopt zich maandag te kunnen revancheren op de 1500 meter. "Ik sluit dit af en ga er maandag voor alsof dit niet gebeurd is, al neem ik natuurlijk wel de punten mee die beter kunnen."
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
2 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
7 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
13 uur geleden