Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurgestelde schaatsster De Jong: alles gegeven, maar niet moe

Teleurgestelde schaatsster De Jong: alles gegeven, maar niet moe

BEIJING (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong had zich veel voorgesteld van de 3000 meter op de Olympische Spelen, maar de 26-jarige Friezin kwam niet verder dan de achtste plaats. "Dit was niet de race die ik voor ogen had", erkende De Jong. "Ik heb alles gegeven, maar ik ben niet moe. Ik kreeg het er gewoon niet uit."

De schaatsster van Jumbo-Visma kwam in de eerste rit na de dweilpauze niet verder dan 4.02,37. "Tijdens het inrijden dacht ik: dit voelt goed. Maar in de wedstrijd kreeg ik er niet uit wat ik wilde. Ik voelde gewoon dat ik m'n schaats niet goed neerzette. Dan kost iedere slag heel veel energie. Het is raar, maar ik was toch op het einde niet moe."

Van beklemmende spanning was volgens de schaatsster geen sprake. "Ik kon het 'klein' houden in mijn hoofd, ik was niet heel zenuwachtig. Ik ging gecontroleerd van start, maar ik kreeg niet datgene eruit wat ik graag wilde."

De Jong hoopt zich maandag te kunnen revancheren op de 1500 meter. "Ik sluit dit af en ga er maandag voor alsof dit niet gebeurd is, al neem ik natuurlijk wel de punten mee die beter kunnen."

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

7 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

8 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

10 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

12 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

13 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

15 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden