Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurgestelde Promes in hoger beroep in mishandelingszaak

Teleurgestelde Promes in hoger beroep in mishandelingszaak

AMSTERDAM (ANP) - Profvoetballer Quincy Promes gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam, die hem maandag veroordeelde tot 1,5 jaar celstraf voor de mishandeling van zijn neef in 2020.

"Onze cliƫnt heeft ons gevraagd hoger beroep aan te tekenen", zegt advocaat Robert Malewicz. "We hebben kort het vonnis besproken. Hij reageerde teleurgesteld. We gaan het vonnis nog goed bestuderen, maar hij heeft ons nu alvast gevraagd hoger beroep in te stellen."

"Een belangrijk en principieel argument gaat over de toetsbaarheid van de telefoontaps", aldus de raadsman van Promes. Daarmee doelt Malewicz op afgeluisterde gesprekken die Promes voerde. Zijn telefoon werd afgetapt in een onderzoek naar drugshandel. Die tapgesprekken mogen worden gebruikt als bewijs, oordeelde de rechtbank maandag. Maar Malewicz vindt het niet rechtmatig.

Grondslag telefoontaps

"De uitspraak is eerder uitgesteld en er zijn allemaal nieuwe stukken toegevoegd. Wij hebben die zorgvuldig bekeken en uit die stukken blijkt nog steeds niet wat nu de grondslag was voor de taps en wat de rechter-commissaris onder ogen heeft gehad toen die toestemming gaf voor de tap", zegt de advocaat.

Promes blijft in Rusland om niet gearresteerd te worden voor de drugshandel. Op de vraag of Nederland nu een uitleveringsverzoek zal indienen, zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie dat het vonnis nog niet onherroepelijk is. "Gezien er nog een hoger beroep volgt, zou een uitleveringsverzoek prematuur zijn."

Meer uit Binnenland

Organisatie Pride Amsterdam pakt uit voor 30e editie

AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.

2 uur geleden
Gemeente Breda roept op niet meer naar drukke binnenstad te komen

BREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.

6 uur geleden
Schade aan bovenleiding bij Utrecht groter dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.

7 uur geleden
NS overrompeld door troep carnavalsvierders: neem rommel mee

UTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.

7 uur geleden
Brabantse gemeenten: kleed je warm aan tijdens carnaval

BREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.

8 uur geleden
Reparatie bovenleiding bij Utrecht duurt langer dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.

10 uur geleden
Toezichthouder: versterking huizen Groningen moet sneller

DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.

11 uur geleden