Teleurgestelde Promes in hoger beroep in mishandelingszaak
AMSTERDAM (ANP) - Profvoetballer Quincy Promes gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam, die hem maandag veroordeelde tot 1,5 jaar celstraf voor de mishandeling van zijn neef in 2020.
"Onze cliƫnt heeft ons gevraagd hoger beroep aan te tekenen", zegt advocaat Robert Malewicz. "We hebben kort het vonnis besproken. Hij reageerde teleurgesteld. We gaan het vonnis nog goed bestuderen, maar hij heeft ons nu alvast gevraagd hoger beroep in te stellen."
"Een belangrijk en principieel argument gaat over de toetsbaarheid van de telefoontaps", aldus de raadsman van Promes. Daarmee doelt Malewicz op afgeluisterde gesprekken die Promes voerde. Zijn telefoon werd afgetapt in een onderzoek naar drugshandel. Die tapgesprekken mogen worden gebruikt als bewijs, oordeelde de rechtbank maandag. Maar Malewicz vindt het niet rechtmatig.
Grondslag telefoontaps
"De uitspraak is eerder uitgesteld en er zijn allemaal nieuwe stukken toegevoegd. Wij hebben die zorgvuldig bekeken en uit die stukken blijkt nog steeds niet wat nu de grondslag was voor de taps en wat de rechter-commissaris onder ogen heeft gehad toen die toestemming gaf voor de tap", zegt de advocaat.
Promes blijft in Rusland om niet gearresteerd te worden voor de drugshandel. Op de vraag of Nederland nu een uitleveringsverzoek zal indienen, zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie dat het vonnis nog niet onherroepelijk is. "Gezien er nog een hoger beroep volgt, zou een uitleveringsverzoek prematuur zijn."
Meer uit Binnenland
ZEVENBERGEN (ANP) - Dat Moerdijk ook wordt genoemd in een onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale in Noord-Brabant leidde woensdag tijdens een informatieavond tot vragen van bewoners. Afgelopen weken werd bekend dat het dorp mogelijk moet verdwijnen ten behoeve van een ander energieproject: Powerport. Het onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale viel daar "bijzonder ongelukkig" mee samen, zei gedeputeerde Wilma Dirken van de provincie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.
10 uur geledenUITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.
12 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.
12 uur geledenHOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.
12 uur geleden