Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurgestelde Promes in hoger beroep in mishandelingszaak

Teleurgestelde Promes in hoger beroep in mishandelingszaak

AMSTERDAM (ANP) - Profvoetballer Quincy Promes gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam, die hem maandag veroordeelde tot 1,5 jaar celstraf voor de mishandeling van zijn neef in 2020.

"Onze cliënt heeft ons gevraagd hoger beroep aan te tekenen", zegt advocaat Robert Malewicz. "We hebben kort het vonnis besproken. Hij reageerde teleurgesteld. We gaan het vonnis nog goed bestuderen, maar hij heeft ons nu alvast gevraagd hoger beroep in te stellen."

"Een belangrijk en principieel argument gaat over de toetsbaarheid van de telefoontaps", aldus de raadsman van Promes. Daarmee doelt Malewicz op afgeluisterde gesprekken die Promes voerde. Zijn telefoon werd afgetapt in een onderzoek naar drugshandel. Die tapgesprekken mogen worden gebruikt als bewijs, oordeelde de rechtbank maandag. Maar Malewicz vindt het niet rechtmatig.

Grondslag telefoontaps

"De uitspraak is eerder uitgesteld en er zijn allemaal nieuwe stukken toegevoegd. Wij hebben die zorgvuldig bekeken en uit die stukken blijkt nog steeds niet wat nu de grondslag was voor de taps en wat de rechter-commissaris onder ogen heeft gehad toen die toestemming gaf voor de tap", zegt de advocaat.

Promes blijft in Rusland om niet gearresteerd te worden voor de drugshandel. Op de vraag of Nederland nu een uitleveringsverzoek zal indienen, zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie dat het vonnis nog niet onherroepelijk is. "Gezien er nog een hoger beroep volgt, zou een uitleveringsverzoek prematuur zijn."

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

8 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

8 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

8 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

8 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

9 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

10 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

11 uur geleden