Teleurgestelde Modrić gunt weergaloze Messi de wereldtitel
DOHA (ANP) - Luka Modrić laat zich na de nederlaag van Kroatië in de halve finale van het WK (3-0) troosten door de Argentijnse aanvaller Ángel Di María, die een arm om hem heen slaat. Even later verschijnt hij bij de verzamelde pers. "Lionel Messi was weer eens de allerbeste", zegt hij. "Hij verdient de wereldtitel. Echt waar."
De 37-jarige Modrić is een half uur lang de meest opvallende speler op de prachtig gemaaide grasmat van het Lusail-stadion. Hij strooit met passes en speelt achteloos een tegenstander door de benen. Hakballetje hier, handige kopbal daar. Wat lijkt voetbal simpel als hij aan de bal is. Alsof het hem geen enkele moeite kost.
Maar na een half uur verliest Modrić knullig de bal. Enzo Fernandez ziet in zijn ooghoeken dat Julián Álvarez helemaal vrijstaat. De spits, vaak invaller bij Manchester City, botst op doelman Dominik Livaković van Kroatië. En Messi maakt vanaf de strafschopstip zijn vijfde treffer van het toernooi. Zes minuten later, als Álvarez scoort, is de halve eindstrijd zo goed als beslist. Álvarez treft in de 69e minuut opnieuw doel na een weergaloze dribbel van Messi, met afstand de mooiste actie van de wedstrijd.
Glansrijke carrière zonder wereldtitel
Modrić weet dat hij een prachtige loopbaan zonder wereldtitel afsluit, net als zijn leeftijdsgenoot Cristiano Ronaldo zich dat na de nederlaag van Portugal tegen Marokko (1-0) in de kwartfinale waarschijnlijk besefte. Vier jaar geleden stond de sierlijke middenvelder wel met Kroatië in de WK-finale. Maar toen was Frankrijk met 4-2 te sterk.
De voetballer van Real Madrid wil vlak na zijn 161e interland nog niet denken aan afscheid nemen van de nationale ploeg. Maar tijdens het EK van 2024 is hij bijna 39 jaar. En vlak na het volgende WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada viert hij zijn 41e verjaardag. Misschien zwaait Modrić komende zomer wel af in Nederland als Kroatië samen met Oranje, Spanje en Italië om de eindzege van de Nations League strijdt.
Derde plaats op WK
Modrić won in 2018 de Gouden Bal, de prijs voor de beste voetballer van de wereld. "We hebben een goed WK in Qatar gespeeld", vindt hij. Toch won Kroatië de afgelopen weken alleen van Canada (4-1). De groepsduels met België en Marokko eindigden zonder doelpunten (0-0). En Kroatië versloeg Japan en Brazilië pas na een strafschoppenserie. "We moeten er nu voor zorgen dat we derde worden", blikt Modrić vooruit op de troostfinale van zaterdag tegen Frankrijk of Marokko. "We moeten dit WK zo goed als mogelijk afsluiten."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
6 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
2 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
18 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
19 uur geleden