Teleurgestelde Modrić gunt weergaloze Messi de wereldtitel
DOHA (ANP) - Luka Modrić laat zich na de nederlaag van Kroatië in de halve finale van het WK (3-0) troosten door de Argentijnse aanvaller Ángel Di María, die een arm om hem heen slaat. Even later verschijnt hij bij de verzamelde pers. "Lionel Messi was weer eens de allerbeste", zegt hij. "Hij verdient de wereldtitel. Echt waar."
De 37-jarige Modrić is een half uur lang de meest opvallende speler op de prachtig gemaaide grasmat van het Lusail-stadion. Hij strooit met passes en speelt achteloos een tegenstander door de benen. Hakballetje hier, handige kopbal daar. Wat lijkt voetbal simpel als hij aan de bal is. Alsof het hem geen enkele moeite kost.
Maar na een half uur verliest Modrić knullig de bal. Enzo Fernandez ziet in zijn ooghoeken dat Julián Álvarez helemaal vrijstaat. De spits, vaak invaller bij Manchester City, botst op doelman Dominik Livaković van Kroatië. En Messi maakt vanaf de strafschopstip zijn vijfde treffer van het toernooi. Zes minuten later, als Álvarez scoort, is de halve eindstrijd zo goed als beslist. Álvarez treft in de 69e minuut opnieuw doel na een weergaloze dribbel van Messi, met afstand de mooiste actie van de wedstrijd.
Glansrijke carrière zonder wereldtitel
Modrić weet dat hij een prachtige loopbaan zonder wereldtitel afsluit, net als zijn leeftijdsgenoot Cristiano Ronaldo zich dat na de nederlaag van Portugal tegen Marokko (1-0) in de kwartfinale waarschijnlijk besefte. Vier jaar geleden stond de sierlijke middenvelder wel met Kroatië in de WK-finale. Maar toen was Frankrijk met 4-2 te sterk.
De voetballer van Real Madrid wil vlak na zijn 161e interland nog niet denken aan afscheid nemen van de nationale ploeg. Maar tijdens het EK van 2024 is hij bijna 39 jaar. En vlak na het volgende WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada viert hij zijn 41e verjaardag. Misschien zwaait Modrić komende zomer wel af in Nederland als Kroatië samen met Oranje, Spanje en Italië om de eindzege van de Nations League strijdt.
Derde plaats op WK
Modrić won in 2018 de Gouden Bal, de prijs voor de beste voetballer van de wereld. "We hebben een goed WK in Qatar gespeeld", vindt hij. Toch won Kroatië de afgelopen weken alleen van Canada (4-1). De groepsduels met België en Marokko eindigden zonder doelpunten (0-0). En Kroatië versloeg Japan en Brazilië pas na een strafschoppenserie. "We moeten er nu voor zorgen dat we derde worden", blikt Modrić vooruit op de troostfinale van zaterdag tegen Frankrijk of Marokko. "We moeten dit WK zo goed als mogelijk afsluiten."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
20 uur geleden