Teleurgestelde Modrić gunt weergaloze Messi de wereldtitel
DOHA (ANP) - Luka Modrić laat zich na de nederlaag van Kroatië in de halve finale van het WK (3-0) troosten door de Argentijnse aanvaller Ángel Di María, die een arm om hem heen slaat. Even later verschijnt hij bij de verzamelde pers. "Lionel Messi was weer eens de allerbeste", zegt hij. "Hij verdient de wereldtitel. Echt waar."
De 37-jarige Modrić is een half uur lang de meest opvallende speler op de prachtig gemaaide grasmat van het Lusail-stadion. Hij strooit met passes en speelt achteloos een tegenstander door de benen. Hakballetje hier, handige kopbal daar. Wat lijkt voetbal simpel als hij aan de bal is. Alsof het hem geen enkele moeite kost.
Maar na een half uur verliest Modrić knullig de bal. Enzo Fernandez ziet in zijn ooghoeken dat Julián Álvarez helemaal vrijstaat. De spits, vaak invaller bij Manchester City, botst op doelman Dominik Livaković van Kroatië. En Messi maakt vanaf de strafschopstip zijn vijfde treffer van het toernooi. Zes minuten later, als Álvarez scoort, is de halve eindstrijd zo goed als beslist. Álvarez treft in de 69e minuut opnieuw doel na een weergaloze dribbel van Messi, met afstand de mooiste actie van de wedstrijd.
Glansrijke carrière zonder wereldtitel
Modrić weet dat hij een prachtige loopbaan zonder wereldtitel afsluit, net als zijn leeftijdsgenoot Cristiano Ronaldo zich dat na de nederlaag van Portugal tegen Marokko (1-0) in de kwartfinale waarschijnlijk besefte. Vier jaar geleden stond de sierlijke middenvelder wel met Kroatië in de WK-finale. Maar toen was Frankrijk met 4-2 te sterk.
De voetballer van Real Madrid wil vlak na zijn 161e interland nog niet denken aan afscheid nemen van de nationale ploeg. Maar tijdens het EK van 2024 is hij bijna 39 jaar. En vlak na het volgende WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada viert hij zijn 41e verjaardag. Misschien zwaait Modrić komende zomer wel af in Nederland als Kroatië samen met Oranje, Spanje en Italië om de eindzege van de Nations League strijdt.
Derde plaats op WK
Modrić won in 2018 de Gouden Bal, de prijs voor de beste voetballer van de wereld. "We hebben een goed WK in Qatar gespeeld", vindt hij. Toch won Kroatië de afgelopen weken alleen van Canada (4-1). De groepsduels met België en Marokko eindigden zonder doelpunten (0-0). En Kroatië versloeg Japan en Brazilië pas na een strafschoppenserie. "We moeten er nu voor zorgen dat we derde worden", blikt Modrić vooruit op de troostfinale van zaterdag tegen Frankrijk of Marokko. "We moeten dit WK zo goed als mogelijk afsluiten."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
15 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
21 uur geleden