Teleurgestelde Jonker ziet 'klassieke Italië tegen Nederland'
COSENZA (ANP) - Bondscoach Andries Jonker was teleurgesteld na het 2-0-verlies van de Nederlandse voetbalsters in en tegen Italië. De nederlaag betekende een valse start van de EK-kwalificatiecampagne.
"We kwamen hier om te winnen, maar dit was een klassieke Italië tegen Nederland", meende Jonker op een onlinepersconferentie. "Wij veel balbezit, maar te weinig gecreëerde kansen. Zij twee goals en de punten. Die vroege 1-0 was precies wat we niet moesten hebben. Ik vond ons wel slordig in de passing."
Oranje verloor tegen Italië voor de derde keer op rij, maar die statistiek baarde Jonker geen zorgen. "Er is helemaal niets aan de hand. We hebben in de finaleronde van de Nations League tegen de wereldkampioen en een land uit de top 8 gespeeld", doelde hij op Spanje en Duitsland. "Tegen Italië hadden we zeker voor rust veel controle, maar dan moet je kansen creëren en scoren. Dat hebben we nagelaten. We beschikken nog steeds over een goed elftal."
Victoria Pelova en Damaris Egurrola kwamen in Cosenza niet ongeschonden uit de strijd. Het is nog onduidelijk of zij dinsdag inzetbaar zijn tegen Noorwegen. Dat duel vindt plaats in Breda.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
15 uur geleden