Teleurgestelde Jonker ziet 'klassieke Italië tegen Nederland'
COSENZA (ANP) - Bondscoach Andries Jonker was teleurgesteld na het 2-0-verlies van de Nederlandse voetbalsters in en tegen Italië. De nederlaag betekende een valse start van de EK-kwalificatiecampagne.
"We kwamen hier om te winnen, maar dit was een klassieke Italië tegen Nederland", meende Jonker op een onlinepersconferentie. "Wij veel balbezit, maar te weinig gecreëerde kansen. Zij twee goals en de punten. Die vroege 1-0 was precies wat we niet moesten hebben. Ik vond ons wel slordig in de passing."
Oranje verloor tegen Italië voor de derde keer op rij, maar die statistiek baarde Jonker geen zorgen. "Er is helemaal niets aan de hand. We hebben in de finaleronde van de Nations League tegen de wereldkampioen en een land uit de top 8 gespeeld", doelde hij op Spanje en Duitsland. "Tegen Italië hadden we zeker voor rust veel controle, maar dan moet je kansen creëren en scoren. Dat hebben we nagelaten. We beschikken nog steeds over een goed elftal."
Victoria Pelova en Damaris Egurrola kwamen in Cosenza niet ongeschonden uit de strijd. Het is nog onduidelijk of zij dinsdag inzetbaar zijn tegen Noorwegen. Dat duel vindt plaats in Breda.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
22 uur geleden